Реформа СБУ: Данилюк розповів, які зміни очікують на Службу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Секретар РНБО назвав ключову мету реформи.

В Україні готується реформа Служби безпеки, згідно з якою у СБУ заберуть частину повноважень і передадуть Службі зовнішньої розвідки.

Про це в інтерв’ю ВВС заявив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Данилюк.

"Від моменту незалежності йдеться про реформу СБУ. Дуже важливо, щоб цього разу це була успішна і результативна реформа. Нам потрібна не історія протистояння, а командна робота, і саме цього очікує президент. Він ще під час передвиборчої кампанії говорив про важливість реформування, цього вимагає закон, міжнародні зобов'язання, також на це існує запит суспільства. Сьогодні така робота відбувається із залученням Івана Баканова, Офісу президента, експертів, щоб ми вийшли на комплексне бачення реформи. Якщо подається закон про Службу зовнішньої розвідки, то має бути і закон про СБУ. І вони мають бути узгоджені. До Служби зовнішньої розвідки мають перейти функції від СБУ, від Нацполіції, податкової", - розповів він.

За словами Данилюка, головною метою реформи є не ослаблення СБУ, а зробити її сильнішою в ключових функціях - контррозвідувальна діяльність та боротьба з тероризмом.

"Вона має так реформуватися, щоб їй довіряли, щоб всі її дії сприймалися з розумінням. У нас існує багато органів - Служба зовнішньої розвідки, ГУР, МВС, митниця, податкова міліція, Нацполіція. І треба розуміти, що всі ці органи пов'язані між собою. Робити будь-яку реформу цих структур, не змінюючи СБУ, неможливо. І навпаки: реформувати СБУ, не змінюючи інші органи, теж немає сенсу. Зараз ми фіналізуємо закон про Службу фінансових розслідувань. З огляду на те, як змінюється ситуація, мають змінитися і підходи", - додав секретар Раднацбезу.

Нагадаємо, раніше в РНБО погодили реформування ВПК і аудит "Укроборонпрому"

Як повідомлялося раніше, журналісти-розслідувачі оприлюднили масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, ексчлен Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень. Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО.

Експрезидент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування увів в дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції