Реформа судової системи поверне довіру інвесторів до України, — Дмитро Лубінець Актуально

Реформа судової системи поверне довіру інвесторів до України, —  Дмитро Лубінець

Фото: УНІАН

Роль ВККС у судовій реформі полягає у заповненні вакансій у судовій системі та завершенні кваліфікаційного оцінювання суддів.

Ухвалення Верховною Радою законопроєкту № 3711-д, який передбачає перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів, сприятиме відновленню довіри до судової системи як із боку бізнесу та інвесторів, так і загалом громадян України.

Про це заявив народний депутат, член депутатської групи "Партія "ЗА МАЙБУТНЄ" Дмитро Лубінець.

Як зазначив Дмитро Лубінець, рівень довіри до суддівської системи в Україні вкрай низький: лише 1,3% громадян нині довіряють суддям. Пересічному українцю важко добитися справедливого рішення суду, його права, гарантовані Конституцією та законами, фактично незахищені.

"На наш погляд, саме суддівська реформа, правоохоронна реформа, захист приватної власності стануть таким проривом, завдяки якому повернеться довіра до держави. Можна ухвалювати будь-які найкращі закони, аби привабити в Україну інвестора. Однак ключовою залишатиметься необхідність реформування судової системи", — говорить Дмитро Лубінець.

На його переконання, довіру до судової системи можна з часом відновити, лише вибудувавши систему прозорих призначень та контролю за роботою суддів незалежних органів. Дві тисячі вакансій суддів, які є сьогодні в судах країни, мають заповнити чесні, патріотично налаштовані молоді спеціалісти, не пов’язані зі старою системою. Таким чином відбудеться оновлення суддівського корпусу в Україні.

Нагадаємо, Верховна Рада 13 липня ухвалила законопроєкт про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), який минулого тижня президент Володимир Зеленський ветував і повернув до парламенту зі своїми пропозиціями. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація