Реформи Януковича: з 20 міністерств залишиться тільки 12

300 тисяч чиновників в Україні отримують 8,6 мільярдів гривень лише на зарплату. Їхнє утримання разом з офісами - зростає в десятки разів.

В Адміністрації президента визріває реформа щодо скорочення міністерств. З 20 існуючих залишать 12, а загальна кількість центральних органів виконавчої влади скоротиться майже наполовину. Армію держслужбовців, яка нараховує 283 тисячі 408 осіб, обріжуть на чверть - це один з 4 варіантів адміністративної реформи.

ТСН вдалося дізнатися – роботу над проектом адмінреформи очолює перший заступник голови АП адміністрації Ірина Акімова.

Сьогодні існує 111 різноманітних органів влади, що нерідко дублюють один-одного. Деякі з них взагалі не виконують жодних державних функцій. Зайвими є цілі міністерства.

У рейтингу найбагатших міністерств трійка перших: Мінфін з його неймовірними 16 мільярдами гривень, Міністерство освіти і Міністерство оборони. Аутсайдером є Мінохорониздоров'я, що витрачає на себе лише 20 мільйонів гривень.

300 тисяч чиновників в Україні отримують 8,6 мільярдів гривень лише на зарплату. Їхнє утримання разом з офісами - зростає в десятки разів. А ще в кожному з органів влади працюють сотні сантехніків, прибиральниць, електриків і охоронців. Йдеться вже про мільйон людей.

У проекті, який побачив ТСН, Мінвуглепром, Мінпаливенерго та Міністерство промислової можуть об'єднати в нове міністерство – Промисловості та енергетики. Такі структури, як Міністерства житлово-комунального господарства чи ж регіонального будівництва, зникнуть взагалі.

На рівні міністерств перестануть регулювати більшість питань, пов'язаних з надзвичайними ситуаціями, молоддю та спортом.

Сьогодні кожен з міністрів може мати до 10 заступників, а зарплата одного такого заступника, за даними Рахункової палати, обходиться державі мінімум в 200 тисяч гривень на рік. Разом із секретарками, машинами та водіями - сума зросте у кілька разів.

Щоб розібратися з корупцією, реформатори планують нарешті зробити те, чого люто нехоче вся державна машина - розділити повноваження. Тоді міністерства займатимуться ухваленням політичних правил, агенції будуть керувати майном, служби - надаватимуть послуги, а інспекції - стежитимуть за законністю дій трьох попередніх структур.

Та все це - в проектах. Експерти побоюються, що переможну революцію в чиновничому апараті не гарантують навіть 70 мільйонів євро, які на адмінреформу пообіцяв виділити Євросоюз. Утім її початок президент Віктор Янукович пообіцяв уже через місяць.

Читайте також:

Янукович пригрозив урядовцям, що буде "різати по живому"

Витрати на нову владу України зросли на чверть

Янукович змусив чиновників записувати його промову

ВідеоЧи здадуть пільги без бою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: