Регіон Чорного моря дістане префікс "євро"

У басейні Чорного моря до кінця року можуть створити новий регіон. Такий намір мають учасники міжнародної конференції Ради Європи в Одесі.

Чорне море
Утворення Чорноморського єврорегіону дасть поштовх економічному розвиткові всіх причетних до нього країн, вважають учасники конференції.

Створити новий єврорегіон у басейні Чорного моря реально лише до кінця поточного року. Такого висновку дійшли учасники 3-ої Міжнародної конференції Ради Європи з питань міжрегіональної співпраці в басейні Чорного моря, які сьогодні обговорили в Одесі важливу ініціативу Ради Європи - про утворення нового чорноморського єврорегіону. 

Як передає кореспондент УНІАН, вітчизняні співорганізатори форуму - Фонд сприяння місцевому самоврядуванню України та Одеська міська рада – спочатку передбачали, що про утворення нового єврорегіону буде оголошено на самій конференції. Проте, за словами учасника форуму Одеського міського голови Едуарда Гурвиця, вирішено перенести терміни – «така об`єктивна реальність, викликана необхідністю все ретельно зважити й пройти цей шлях із максимально можливою швидкістю». 

«Адже створити єврорегіон – не означає забезпечити його ефективне функціонування», зазначив мер на зустрічі з журналістами. 

У програмі міжнародного форуму - обговорення низки проектів ділової співпраці в басейні Чорного моря, намічено обговорити сфери співпраці, розробити пропозиції, що стосуються утворення нового єврорегіону. 

На думку першого заступника голови Секретаріату президента Віктора Бондаря, одеська конференція РЄ демонструє рівень зацікавленості країн Європи в Україні. 

Це дасть можливість розробити й реалізувати в Україні проекти розвитку сучасної інфраструктури єврорегіону: побудувати мережу готелів, зміцнити співпрацю в транспортній галузі, розвинути аеропорти й повітряне сполучення, стиковку транспортних коридорів. 

Віктор Бондар також висловив думку, що існування згаданого єврорегіону дозволить спростити деякі процедури для громадян України, наприклад, отримання віз і дозволів на діяльність у європейських державах, дасть поштовх розвиткові туризму. 

У роботі 2-денної міжнародної конференції беруть участь представники Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи на чолі з Президентом Палати Регіонів Конгресу Явузом Мілдоном і Генеральним секретарем Конгресу Ульрихом Бонером, Верховної ради, Кабміну і Секретаріату президента України, зацікавлених відомств, дипломатичних місій в Україні, Міжнародного Чорноморського Клубу, а також керівники місцевих і регіональних влад України та Європи, експерти та представники неурядових організацій. 

За підсумками роботи форуму його учасники мають намір ухвалити Декларацію про перспективи транскордонної та міжрегіональної співпраці в басейні Чорного моря, яку буде розглянуто на 15-й сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: