Регіонал переконує, що у депутатів замало пільг

Регіонал переконує, що у депутатів замало пільг

Мірошниченко скаржиться на ціни в депутатських санаторіях / Фото: ЛIГАБiзнесIнформ

Мірошниченку неприємно, що люди на вулиці, але грошей для них нема.

Держава не в змозі виплачувати пільги всім незахищеним верствам населення, заявляють у Партії регіонів.

Так, "регіонал" Юрій Мірошниченко в інтерв'ю газеті "День", коментуючи нещодавні мітинги афганців і чорнобильців, заявив:

"На сьогоднішній день, виходячи з чинного бюджету, на жаль, у держави немає можливості забезпечити виплати всіх пільг. Нам, звичайно, неприємно, що люди на вулиці, адже це свідчить про те, що на рівні попередніх дискусій взаємоприйнятні рішення не були знайдені".

"Особисто для мене важливо те, яким саме способом держава вирішує ці проблеми - чи враховується позиція певної верстви населення, окремого громадянина", - додав Мірошниченко.

При цьому він зазначив, що на сьогоднішній день "пільги, доплати не скасовуються, вони систематизуються і визначаються відповідно до можливостей державного бюджету".

Водночас Юрій Мірошниченко не вважає, що у депутатів багато пільг.

"Я не можу сказати, що у депутатів багато пільг. Це певні матеріальні кошти (для) забезпечення їхньої діяльності", - заявив Мірошниченко.

"Наприклад, можливість безкоштовно пересуватися за допомогою транспорту. Якщо депутат працює в окрузі й у Києві, відповідно йому оплачується проїзд", - додав він.

При цьому, за словами Мірошниченка, "закон не передбачає приватні безкоштовні поїздки".

"Також більшість депутатів не користується відпочинком у санаторіях, тому що оплачується тільки перебування депутата, а його сім'я повинна здійснювати це за власні кошти. До того ж ціни у згаданих закладах такі, що за ці гроші можна відпочити всією сім'єю, в тому числі і за кордоном. Єдине, з чим ми стикаємося іноді (треба визнати), - це деякі зловживання, але проблема нами вирішується", - додав він.

Як свідчить виписка з зарплати одного з депутатів, народні обранці щорічно отримують матеріальну допомогу "до відпустки" у розмірі 35 тисяч 583 гривні. При цьому на час відпустки зарплата продовжує нараховуватися. Вона складає 25 тисяч гривень.

Крім того, 5 тисяч гривень вартості депутатської путівки до санаторію додатково покриває Верховна рада з коштів бюджету.

Нагадаємо, 1 листопада під стінами Ради проходив мітинг чорнобильців. Невдоволення мітингувальників переросло в активні дії: вони почали ламати паркан, який розташований по периметру Верховної ради. Зламавши паркан, мітингувальники прорвалися до входу в будівлю парламенту, але правоохоронці заблокували вхід і відтіснили чорнобильців. Близько 500 осіб заполонили подвір'я Верховної ради. Потім чорнобильці пішли в рукопашний на "Беркут" прямо під дверима Ради, але беркутівці їх відтіснили.

3 листопада мітингувальники під Радою знову почали розхитувати і зламали паркан. Натовп побіг до входу в будівлю парламенту, але дорогу їм перекрили правоохоронці. Люди почали закидати міліціонерів гарбузами, а ті - відтісняти натовп до межі паркану.

Один беркутівець отримав поранення під час штурму будівлі парламенту мітингувальниками. У столичному главку міліції повідомили, що хтось із учасників акції протесту вдарив правоохоронця кастетом у щелепу, внаслідок чого той знепритомнів.

Читайте також:

У четвер Податковий і Автомайдан вибухнуть з новою силою

Ляшко видерся "на броньовик" і повів чорнобильців на Банкову

Чорнобильці задоволені штурмом Ради: ми показали, що ми не бидло

Більше 50% молодих українців готові йти на барикади

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація