Регіонал: події 2004 року не варто описувати в підручниках історії

Нардеп-регіонал Вадим Колесніченко наголосив, що в підручнику з Історії України не варто описувати соромливі факти в історії країни 2004 року.

Події, що відбулися у 2004 році в Україні, не варто описувати в підручниках з історії. Про це заявив народний депутат із фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко.

"Не варто описувати в підручниках з історії соромливі факти в історії країни. Жодна з країн, що поважають себе, не вивчає та не розглядає події, яким не відбулось хоча б 30 років. Треба розглядати те, що відбулося давно і може розглядатись як певна модель, а такі транзитні події є однією з маленьких, ненайкращих сторінок нашої історії. Отож, немає жодної необхідності засмічувати свідомість дітей подібною нісенітницею, а залишити цю тему для істориків", - наголосив Колесніченко.

"Те, що людей використали як гарматне м'ясо і викинули як відпрацьований матеріал за місяць після того, що відбулось, є фактом. І всі учасники "помаранчевого" Майдану з цим погодились", - сказав Колесніченко.

Парламентарій зазначив, що в організації масових акцій протесту в 2004 році було задіяно велику кількість іноземних спецслужб і значний матеріальний ресурс, який підживлювався із-за кордону.

"Україну розіграли як некозирну гральну карту", - зазначив Колесніченко.

Як відомо, раніше міністр освіти і науки України Дмитро Табачник заявив, що Україна і РФ до кінця 2010 року підготують спільний навчальний посібник для вчителів історії. Також книгу "Історія українського права" позбавили статусу навчального посібника через "неукраїнське" висвітлення науки.

Проте, в Росії запропонували створити комісію з підготовки єдиного підручника історії для країн СНД для середньої школи.

Нагадаємо, 22 листопада 6 річниця початку "помаранчевої революції". Проте, за словами Ганни Герман, влада не буде відзначати річницю на державному рівні.

Читайте також: 

Влада проігнорує річницю Помаранчевої революції

Росія запропонувала єдиний підручник з історії для СНД

Табачник переконаний, що українці вимруть через національну однорідність

Табачник заборонив посібник з історії, в якому сказано, що росіяни і українці різні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: