Регіонал вимагає карати гнобителів російської мови

Колесніченко не розуміє, чому забороняють вивіски тільки російською мовою, а англійською не чіпають.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко направив звернення до генерального прокурора України щодо притягнення посадових осіб місцевого самоврядування до відповідальності у зв'язку з навмисним і системним порушенням рівноправності громадян за мовним принципом.

Як повідомили в прес-службі Партії регіонів, своє рішення народний депутат пояснює тим фактом, що нещодавно під час візиту президента України Віктора Ющенка до Запоріжжя "по шляху проходження кортежу глави держави були завішені тканиною і поліетиленом вивіски українською мовою. Так запорізькі чиновники" відреагували "на зауваження президента щодо реклами недержавною мовою і пропозиції боротися з цим явищем".

"Ще сильніше вирішили" прогнутися "влади Черкас в особі міського голови Сергія Одарича, нацькувавши муніципальну інспекцію на підприємців, які використовують рекламу російською мовою", - відзначає депутат.

За словами Колесніченко, "найсумніше, що ці протизаконні дії здійснюються за гроші самих підприємців з офіційного трактування "благоустрій".

"При цьому за "дивним" збігом обставин гонінням піддається винятково російська мова, в той самий час, як вивіски, наприклад, англійською буквально заполонили українські міста", - відзначає регіонал.

За словами депутата, більшість населення і Черкас, та Запоріжжя - російськомовне, і ці люди мають конституційне право на використання рідної мови та отримання інформації нею (а реклама і вивіски є саме інформацією).

Політик нагадує, що статтею 10 Конституції України встановлено, що "в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом", а не протизаконними рішеннями чиновників.

Нагадаємо, виконавчий комітет Запорізької міської ради пояснює, що комунальні служби за дорученням міської прокуратури завісили російськомовні написи в Запоріжжя перед візитом Віктора Ющенка.

Читайте також:

У Запоріжжі до приїзду Ющенка заклеїли всі вивіски російською

У Черкасах заборонили вивіски російською мовою

Янукович: нереально заборонити говорити російською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: