Регіонали для Януковича провалили 13 законопроектів про зміну виборів до Ради

Депутати не проголосували ні за відкриті списки, ні за введення змішаної виборчої системи. Раніше голова фракції ПР Олександр Єфремов розповів, що завдання більшості – розчистити місце для проекту президента.

Верховна Рада відмовилася ввести відкриті партійні списки та змішану мажоритарно-пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.

Жоден з 13 розглянутих Радою законопроектів про внесення змін до закону "Про вибори народних депутатів України" не отримав мінімально необхідні 226 голосів депутатів.

Парламент розглядав законопроекти за особливою процедурою: спочатку прозвучали доповіді авторів по всім законодавчим ініціативам, після цього профільний комітет виклав свої рішення щодо них.

Потім депутати обговорювали всі 13 документів, і тільки після цього проводилося голосування по кожному з них.

У підсумку Рада відхилила 7 законопроектів депутатів НУНС, БЮТ і одного від депутата Партії регіонів, які передбачали запровадження різних варіантів відкритих виборчих списків на парламентських виборах.

Крім цього, парламент відхилив 2 законопроекти, якими пропонувалося повернути вибори Ради за змішаною виборчою системою нунсівців Миколи Катеринчука і Володимира Мойсика. Також Рада відхилила законопроект депутата від БЮТ Юрія Гнаткевича, яким передбачалося проведення виборів у 2 тури.

Необхідною підтримки не отримав і проект депутата від НУНС Арсенія Яценюка, яким пропонувалося наділити виборців правом висловлювати недовіру депутатам Ради. залишились без підтримки проекти про обмеження віку кандидатів в депутати Ради 65 роками і про проведення повторного підрахунку голосів.

Раніше народний депутат України, голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що більшість не підтримуватиме альтернативні варіанти поданому президентом проекту закону про проведення виборів народних депутатів.

"У нас ведеться системна робота щодо кожного законопроекту… Згідно з висновком експертної групи, ми не підтримуватимемо решту законопроектів (про вибори), які внесені сьогодні до зали. Мета наша одна – розчистити поле системному законопроекту (президентському – ПР), і його прийняти", - сказав Єфремов.

За словами депутата, президентський законопроект буде розглянуто зразу ж після того, як Венеціанська комісія озвучить свій звіт щодо даного документу.

Законопроект про вибори народних депутатів, яким істотно змінюється виборче законодавство, зокрема, вводиться пропорційно-мажоритарна система виборів, було направлено до Венеціанської комісії 23 червня ц.р. Крім того, законопроект направлено до Міжнародного фонду виборчих систем (IFES) і Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Читайте також:

Регіонали і без Литвина можуть підняти прохідний бар'єр до Ради

До Партії регіонів можуть приєднатися ще декілька партій

Литвин: олюднення Партії регіонів піде на користь країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: