Регіонали підготували план перенесення столиці Київської області

Регіонали пропонують об'єднати п'ять населених пунктів Київської області до міста Ірпінь. Новому утворенню пропонується надати статус адміністративного центру області і перенести в нього всі офіси обласних органів влади, які зараз знаходяться в Києві.

На сайті Верховної ради опубліковано текст проекту постанови депутата від Партії регіонів Петра Мельника про об'єднання п'яти населених пунктів Київської області в місто Ірпінь і йому статусу адміністративного центру Київської області.

Про це пише "Коммерсант Украина" у статті "Партия регионов готовит освобождение Киева".

Документом передбачається об'єднання міст Ірпінь і Буча з селищами міського типа Ворзель, Гостомель і Коцюбинське в одне місто Ірпінь у межах існуючих населених пунктів.

За словами Мельника, концентрація в Києві адміністративних функцій столиці, обласного центру і центру Києво-Святошинського району призводить до зайвих витрат на утримання органів управління і створює додаткове навантаження.

На думку депутата, реалізація проекту не призведе до збільшення витрат держбюджету, а "статус обласного центру значно підвищить капіталізацію всіх об'єднуваних населених пунктів і привабить до них додаткові інвестиції".

Раніше у мерії Ірпеня перевагами міста називали близькість до Києва і гарну дорогу, яку зараз розширюють до чотирьох смуг. Після закінчення будівництва дороги, яке заплановане на 2012 рік, місто пов'яже з Києвом ще й тролейбусна лінія.

Крім того, через Ірпінь буде проходити друге кільце Великої кільцевої дороги, якою зможуть потрапити до Ірпеня мешканці області з Житомирського, Одеського та інших напрямків.

У травні 2010 року губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк запропонував перенести адміністративний центр регіону з міста Києва задля збільшення інвестицій в економіку області.

Читайте також:

Столицю Київської області збираються перенести в Ірпінь

Київ хочуть позбавити статусу обласного центру

У Київській облраді створена нова більшість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: