Регіонали погодились розблокувати Раду за 15 мільярдів гривень

Партія регіонів підготувала законопроект про збільшення мінімальної зарплати. Справа за тим, щоб за нього проголосувати і розблокувати трибуну.

Партія регіонів підготувала до другого читання законопроект про підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Про це повідомив співголова робочої групи з розробки відповідного закону "регіонал" Микола Азаров.

За словами Азарова, на підняття прожиткового мінімуму, мінімальних зарплат і пенсій в документі закладена сума у 15,6 мільярдів гривень. При цьому він підкреслив, що в бюджеті є джерела для фінансування цього підняття соціальних стандартів.

"Учора велика група наших фахівців підготувала законопроект до другого читання. У ньому передбачається конкретне джерело фінансування усіх соціальних виплат і пенсій. Він оформлений, і тепер справа за тим, щоб за нього проголосувати і розблокувати трибуну", - сказав він.

"Безпосередні джерела прораховані в сумі 15,6 мільярдів. Але непрямі джерела полягають в тому, що збільшені зарплати безпосередньо сприяють наповненню пенсійного фонду. 15% від зарплати йде на наповнення місцевих бюджетів, тобто формує ту частину, з якої і виплачується підвищена зарплата" , - сказав Азаров.

"Прямі та непрямі джерела, включаючи збільшення ПДВ, складають більше 25 мільярдів. Цієї суми більш ніж достатньо, щоб вирішити цю проблему", - додав він.

Коментуючи заяву співголови групи з розробки закону про підняття соціальних стандартів Олега Ляшка про те, що на фінансування потрібно 48, а не 15,6 мільярдів гривень, Азаров сказав: "Звідки ця цифра - запитайте в уряду. Я не знаю, звідки вони беруть цифри".

При цьому Азаров пояснив, що весь фонд оплати праці бюджетних організацій на півроку становить 45, 5 мільярдів. "Так ми що пропонуємо зарплату в два рази збільшити? Ні. Так може бути сума в 48 мільярдів? Ні", - сказав він.

Азаров також зазначив, що Партії регіонів і представникам коаліції поки не вдалося домовитися щодо ухвалення цього документа. "Весь вчорашній день пройшов у безплідних переговорах. Ми нічого конструктивного не побачили і вважаємо, що уряд зацікавлений у такій неконструктивній роботі", - сказав він.

При цьому Азаров підкреслив, що представники коаліції не висунули свої пропозиції з розробки даного закону, а лише критикують проект Партії регіонів.

"На засіданнях робочої групи і на погоджувальних радах у Литвина я втомився говорити: покладіть свої розрахунки. Якщо ви будете продовжувати відстоювати ту позицію, що ви нічого розглядати не будете, розмови не виходить", - сказав він.

"У нас є законопроект, який ми підготували до другого читання, нехай знаходять помилки, недоліки, нехай пропонують свій варіант. Але на відміну від нас вони нічого не дають, крім голого заперечення. Як можна домовитися?", - додав Азаров.

Нагадаємо, сьогодні вранці депутати від фракції Партії регіонів заблокували трибуну Верховної ради. Вимоги ПР залишаються незмінними - поставити першим питанням порядку денного розгляд законопроекту про підвищення соцстандартів. Партія регіонів наполягає на підвищенні прожиткового мінімуму для українців.

Пізніше Раду було розблоковано, втім, вона не поновила роботу, адже, відповідно до свого графіку, в середу, 8 липня, вона повинна була працювати в пленарному режимі тільки на ранковому засіданні.

Читайте також:

"Регіони" розблокували Раду, але вона так і не почала працювати

Партія регіонів за традицією заблокувала Раду

Литвин вважає збільшення прожиткового мінімуму популізмом

Ющенко знайшов підстави для розпуску Ради

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: