Регіонали попросили ГПУ дозволити львівським чиновникам розмовляти російською

В ПР вважають, що Львівська обласна рада, зобов'язавши чиновників проводити офіційні заходи та наради на території області винятково українською мовою, порушила права людини.

Депутат Верховної ради, член фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко просить Генеральну прокуратуру винести протест на рішення Львівської обласної ради про зобов'язання чиновників проводити офіційні заходи та наради на території області винятково українською мовою

Про це сказано в повідомленні прес-служби всеукраїнської громадської організації "Правозахисний громадський рух "Російськомовна Україна", головою ради якої є Колесніченко.

Депутат підкреслив, що відповідне рішення облради виходить за рамки його повноважень і суперечить Конституції.

"Львівська обласна рада, прийнявши рішення, що розглядається, вийшла за межі своїх повноважень і порушила основоположні нормативні акти, такі як: Конституція України, Загальна декларація прав людини, Міжнародний пакт ООН про громадянські і політичні права, Конвенція Ради Європи про захист прав і основних свобод людини, Європейська хартія регіональних мов або мов меншин, Закон України "Про мови в Українській РСР", - вважає депутат.

Також, на його думку, таке рішення сприяє розпалюванню міжнаціональної ворожнечі.

Нагадаємо, 5 січня Львівська обласна рада зобов'язала чиновників проводити офіційні заходи та наради на території області винятково українською мовою.

Читайте також:

Російську мову таки узаконять улітку – ПР боїться програти вибори

Українську мову в школах більше не викладатимуть як рідну

Аналітика про мовний закон: Турки нас навчать

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: