Регіонали: Тимошенко навмисне бреше, щоб прикрити поразку

Найбільша фракція парламенту вважає, що прем'єр-міністр, відчуваючи поразку на виборах, навмисне критикує зміни до закону про вибори.

Партія регіонів заявляє, що Юлія Тимошенко говорить неправду, стверджуючи, що зміни до закону про вибори президента недемократичні і призведуть до зриву виборів.

"Істерична заява Тимошенко про те, що вчорашні дії Верховної ради зі внесення змін до закону про вибори президента для захисту права на голосування недемократичні і підривають справедливість виборчого процесу - ніщо інше, як волаюча неправда", - йдеться в заяві ПР.

Вони наголошують, що відповідний законопроект спрямований на те, щоб "усунути деякі прогалини чинного законодавства про вибори".

"Відповідно до чинного закону робота окружних і дільничних комісій можлива за наявності кворуму в розмірі 2/3 від складу виборчої комісії", - зазначає ПР.

"У другому турі президентських виборів кожна комісія буде представлена представниками обох кандидатів у рівному складі. Отже, будь-яка сторона має можливість зірвати вибори при нестачі кворуму", - заявляють "регіонали".

Вони зазначають, що у законі про вибори президента не передбачені дії у випадку відсутності в призначений час членів комісії від одного з кандидатів для відкриття виборчих пунктів чи підрахунку голосів - дільничним виборчкомам забороняється відкривати дільниці чи починати підрахунок голосів без кворуму.

Законопроект регіонала Олександра Лавриновича, ухвалений 3 лютого, "забезпечує механізм гарантованого кворуму, при якому люди зможуть проголосувати, а виборчі комісії - встановити результати виборів", запевняють у ПР.

Дана поправка набирає сили, якщо будь-яка сторона у виборчому процесі відкликає своїх представників, перешкоджаючи обов'язковому кворуму, підкреслюють "регіонали".

За їхніми словами, така ситуація вже спостерігалася цього тижня у декількох областях - у Одесі, Донецьку й Криму представники БЮТ не прийшли на засідання окружкомів.

"Тимошенко все чудово розуміє, проте вона навмисне каже неправду з приводу справжньої мети й завдань цього законопроекту, щоб увести в оману українців і міжнародне співтовариство", - заявляє ПР.

"Необґрунтовані погрози Тимошенко зірвати вибори є лише прикриттям її повного усвідомлення однозначної поразки. Саме тому вона намагається дискредитувати виборчий процес у рамках другого туру", - запевняють "регіонали".

За їхніми словами, "нинішня поведінка Тимошенко цілком відповідає її діям під час першого туру виборів, коли вона організовувала фальшиві екзит-поли й заявляла про масові фальсифікації, яких насправді не було".

"Вона "відгородить" себе від чинності даного закону, якщо всього-на-всього дозволить своїм представникам брати участь у засіданнях виборчих комісій і виконувати свої обов'язки, передбачені законом", - стверджує ПР.

Нагадаємо, вчора, 3 лютого в ефірі каналу "1+1" Тимошенко заявила, що наступний президент України не зможе почуватися легітимним через поправки до Закони про вибори президента.

"Якщо закон набуде чинності, наступний президент не зможе почуватися легітимно", - сказала Тимошенко.

Читайте також:

ПР: Тимошенко оскаржуватиме в судах результати другого туру

Мін’юст прогнозує судові справи при різниці до 1,5% голосів між кандидатами

Тимошенко: через зміни закону про вибори новий президент буде незаконним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: