ПР вимагає покарати Тимошенко за заборону російської мови

У Партії регіонів заявляють, що спроба уряду обмежити використання російської мови у школах має бути кримінально покарана.

Депутат Верховної ради від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко наполягає на незаконності урядової постанови, яка зобов'язує педагогічних працівників україномовних шкіл розмовляти виключно українською мовою в робочий час.

"Спроба заборонити російську мову і мови національних меншин у школах не лише прямо суперечить нормам закону і є неприпустимою в цивілізованому суспільстві, але й передбачає кримінальне покарання", - цитує слова Колесніченка прес-служба Партії регіонів.

Зокрема, на його думку, постанова суперечить положенням чинного законодавства й Конституції.

Також Колесніченко, вважає, що у випадку, якщо до викладачів застосовуватимуться санкції відповідно до постанови уряду, це буде порушенням статті 161 Кримінального кодексу (Порушення рівноправ'я громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності або відношення до релігії).

Депутат нагадав, що навмисні дії, направлені на обмеження прав громадян за мовними або іншими ознаками, здійснені посадовцем, караються виправними роботами строком до двох років або позбавленням волі строком до п'яти років.

В зв'язку з цим він вважає, що кожен вчитель, до якого спробують застосувати санкції відповідно до вказаної постанови, має подавати позови до суду проти прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, і обов'язково їх виграє.

Читайте також:

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

Донецьк відмовився робити російську мову державною

Янукович зробить все, щоб російська мова стала державною

Тимошенко: російська мова ніколи не стане другою державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: