"Регіонали" вимагають звільнити Огризка

Депутатська група ВР зі зв'язків з Росією вважає, що Огризко шкодить цим зв'язкам.

Заява міністра закордонних справ Володимира Огризка про можливість оголошення посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна персоною нон-грата не відповідає національним інтересам України. У зв'язку з цим голову МЗС потрібно звільнити з посади.

Про це заявив народний депутат від Партії регіонів, співголова депутатської групи Верховної ради зі зв'язків з РФ Сергій Ківалов.

Він визнав, що міжнародне право передбачає можливість оголошення персоною нон-грата тієї чи іншої людини. Втім, сьогодні, на думку Ківалова, відносини між цивілізованими країнами будуються на основі правил міжнародної ввічливості, а на міжнародне право посилаються лише у крайньому випадку, "коли не бояться або бажають загострення ситуації".

Політик також вважає, що "нападки на Росію на такому рівні" мають на меті "підрив дружніх відносин із Росією, згортання українсько-російської співпраці і дестабілізацію важливої ділянки зовнішньої політики України".

В той же час, Ківалов нагадав, що затверджені парламентом основні напрями зовнішньої політики України передбачають у якості першочергового завдання створення атмосфери взаємної довіри і поваги між Україною та Росією. Такі саме принципи закладені у Договорі про дружбу, співпрацю і партнерство між двома країнами, який має силу закону.

З досягненням цієї мети Огризко, на думку Ківалова, не може впоратися. Тому "регіонал" вимагає звільнити голову МЗС.

Нардеп пообіцяв, що винесе питання про відставку міністра на розгляд групи ВР зі зв'язків з Росією. Також він вже направив відповідні звернення до Огризка і президента Віктора Ющенка.

"Якщо й цього разу реакції не буде, ми будемо вимушені зареєструвати проект постанови Верховної ради про звільнення Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ України", - пообіцяв Ківалов.

Нагадаємо, у вівторок, 17 лютого, Огризко попередив про те, що Черномирдіна можуть оголосити персоною нон-грата в Україні. Причиною цього, за словами міністра, можуть стати "недружні та вкрай недипломатичні оцінки" російського посла, його коментарі та висловлювання на адресу України, її керівництва.

Зокрема, це інтерв'ю Черномирдіна газеті "Комсомольская правда". В ньому посол сказав, що українське керівництво "без мізків".

Читайте також:

Огризко розповів, чому хоче зробити Черномирдіна персоною нон-грата

Жириновський хоче замінити посла у "ворожій" Україні

Черномирдіна погрожують оголосити персоною нон-грата

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: