"Регіонали" вирішили за Януковича, як проводити президентські вибори

Партія регіонів радить своєму лідеру погодитися на обрання президента в парламенті.

Партія регіонів радить своєму лідеру Віктору Януковичу погодитися на систему обрання президента в парламенті.

Про це заявив депутат-регіонал Сергій Ківалов в ефірі "5 каналу".

"Я думаю, що якщо жорстко стане питання про обрання президента в парламенті, то ми будемо рекомендувати лідеру нашої фракції, щоб він погодився з цією позицією", - сказав депутат.

На його думку, Янукович виступає за всенародні вибори президента.

Коментуючи інформацію про можливе внесення змін до Конституції БЮТ і Партією регіонів, він зазначив: "Якщо вносити зміни до Конституції, не чіпати тільки розділи 1, 3 і 13 - за цими розділам потрібно проводити референдум".

Він також впевнений, що "якщо змінювати інші статті Конституції, то ніякого порушення не буде".

Ківалов підкреслив, що виступає за чітке розмежування повноважень між гілками влади: "Виконавча влада повинна займатися питаннями, пов'язаними з економікою і соціальної сферою. Президент повинен займатися зовнішньою політикою, обороною, охороною кордонів та представляти державу за кордоном".

Проблеми в економіці, на його думку, зявляються через те, що "і президент відноситься до виконавчої влади, і його вертикаль відноситься до виконавчої влади".

"Прем'єр-міністр, уряд ніколи не зможуть виконати ті завдання, які ставить парламент. Закони приймаються, якщо президенту не подобається, він дає команду губернаторам і ті не виконують", - прокоментував Ківалов.

Президент Віктор Ющенко не виключає, що 2 червня у Верховній раді буде оголошено про створення коаліції Партії регіонів та БЮТ.

"Я не виключаю того, що завтра всі таємні перемовини, консультації, в тому числі в інших державах, все ж таки приведуть до того, що ця коаліція буде створена, створена публічно - і виявляться ті стосунки, які коментувалися довгий час як закулісні або багато разів від них відхрещувалася то одна, то інша сторона", - сказав Ющенко в інтерв'ю українським журналістам у Ватикані.

Президент наголосив: предметом коаліції має стати не те, як розподілити серед двох персон "місію і статус наперед на 15 років" - натомість має йтися про те, як долучитися до формування європейської незалежної демократичної України.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що Юлія Тимошенко і Віктор Янукович попередньо погодили проект "Великого договору", який передбачає створення широкої коаліції, а також текст нової Конституції.

Читайте також:

Ющенко готовий піти у відставку, щоб не допустити "диктатури двох"

Секретаріат чекає, коли можна бути задіяти план "Б" і розпустити ВР

Ющенко чекає на коаліцію БЮТ і Партії регіонів вже завтра

Тимошенко нагадали, що Янукович "крав зі швидкістю 60 доларів на секунду"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: