Регіонали впевнені, що євроміністри нічого не зрозуміли і угода буде

Регіонали впевнені, що євроміністри нічого не зрозуміли і угода буде

Регіонали впевнені, що угода про асоціацію буде / Фото: Голос России

15 грудня в Києві відбудеться саміт Україна-ЄС, на якому, як запевняють в ПР, буде підписано угоду про асоціацію.

Міністри закордонних справ Євросоюзу не знайшли спільного бачення щодо кримінальної справи порушеної проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Про це заявив депутат від Партії регіонів Леонід Кожара в ефірі одного із українських телеканалів, коментуючи заяву Верховного представника Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон щодо суду над Тимошенко.

"В перекладі з дипломатичної мови, принаймні, на політологічну, можна сказати, що ніякого рішення зібрання міністрів закордонних справ в Люксембурзі, з приводу ситуації в Україні, не винесло", - заявив він.

"Власне, це і породило таку досить незрозумілу формулу в устах Кетрін Ештон", - додав політик.

При цьому Кожара зазначив, що "вже сьогодні зрозуміло, що 15 грудня відбудеться саміт Україна-ЄС в Києві, і на цьому саміті буде підписано угоду про асоціацію".

"Ця угода складається з двох частин: політичної - набір політичних зобов'язань, як України, так і Європейського Союзу; і більша частина цього документу - це угода про всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною і ЄС", - уточнив депутат.

Як відомо, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон в понеділок у Люксембурзі після засідання Ради ЄС з питань закордонних справ заявила, що будь-яке рішення у справі Тимошенко буде враховано в ході прийняття рішення щодо Угоди про асоціацію.

"Звичайно ж, міністри висловили стурбованість у зв'язку з майбутнім вироком Тимошенко", - поінформувала Верховний представник.

Говорячи про можливу декриміналізації статті Кримінального кодексу України, яка інкримінується Тимошенко, Ештон зазначила, що їй відомо про цю дискусії, але не відомі деталі.

"Ми повинні подивитися на те, що трапиться завтра, яким може бути завтра продовження процесу", - додала вона.

Читайте також:

Європа попередила, що ув'язнення Тимошенко поставить хрест на угоді

Експерти в один голос пророкують Тимошенко обвинувальний вирок

Януковича "абсолютно не хвилює" справа Тимошенко, бо він зайнятий Росією

У Тимошенко сподіваються на бойкот Євро через вирок екс-прем'єру

НАТО оцінило фільм про Тимошенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація