"Регіонали" запропонували вести судочинство російською

У Раді зареєстрований законопроект, який дозволяє використання російської мови у сфері судочинства. Автори закону наголосили, що він ніяк не обмежує сферу використання української.

У Верховній раді зареєстрований законопроект, яким дозволяється провадження судочинства російською мовою.

Авторами документу є регіонали Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.

Згідно з пояснювальною запискою до документу, "законопроектом пропонується надати право на використання в судовому процесі російської мови за заявою та згодою сторін".

"Здійснення судочинства виключно державною мовою створює перешкоди, а іноді й унеможливлює судовий захист прав та охоронюваних законом інтересів...наслідком чого є фактичне встановлення мовного цензу на право судового захисту", - йдеться у записці.

"Внесення змін до закону про судоустрій щодо провадження судочинства державною та російською мовами є необхідним для реалізації загальновизнаного права кожної особи на ефективний судовий захист", - вважають регіонали.

Автори документу також наголосили, що "запропонований проект закону не містить положень щодо зміни статусу державної мови та не має на меті обмеження сфери її використання".

"Також, цей проект ні у відкритій, ні у прихованій формі не надає російській мові статусу державної, а лише визначає межі та порядок її використання в судових інстанціях на території України", - йдеться у документі.

Нагадаємо, що у Верховній раді також зареєстровано законопроект про заборону звуження сфери застосування української мови. Документ пропонує заборонити органам влади, установам та організаціям встановлювати будь-які обмеження у на застосування української мови.

Відповідний законопроект зареєстрував у раді народний депутат від НУ-НС В’ячеслав Кириленко.

Читайте також:

Чиновникам Криму погрожують звільненням за листування українською

В урядовій програмі розвитку країни українська мова не передбачена

Одеський губернатор відмовився фінансувати єдину україномовну газету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: