ПР зажадала негайно скасувати дубляж фільмів українською

Народний депутат від Партії регіонів Ірина Бережна заявила, що наказ Мінкульту про обов'язковий дубляж фільмів українською мовою не відповідає закону.

Народний депутат від Партії регіонів Ірина Бережна заявила, що наказ міністерства культури і туризму про обов'язковий дубляж іноземних фільмів українською мовою має бути скасований.

"Ситуація, яка склалася в Україні, вимагає негайного вирішення як на законодавчому, так і на виконавчому рівні. І цей абсолютно незаконний наказ повинен бути скасований", - сказала Бережна.

Вона зазначила, що існує ієрархія законних актів, згідно з якою вищою силою є закон, а не наказ. Бережна навела частину 2 статті 14 закону України про кінематографію, за якою іноземні фільми перед поширенням в Україні повинні бути обов'язково або дубльовані, або озвучені чи субтитровані державною мовою.

"Слід розуміти так: якщо хоча б одне з цих трьох "або" виконується, то це повністю відповідає положенням закону. І на практиці це означає, що ситуація є правомірною, коли англомовний фільм дубльований російською мовою, але має українські субтитри. Відмовляти у видачі прокатного посвідчення такого фільму немає законних підстав", - наголосила Бережна.

Також вона зазначила, що за поданням 60 народних депутатів щодо тлумачення цієї статті закону про кінематографію Конституційний суд виніс рішення про те, що іноземні фільми повинні бути дубльовані або, або озвучені чи субтитровані державною мовою.

"Після цього 18 січня 2008 міністерство культури і туризму видає наказ №1, колосальний за своїм правовим нігілізмом, яким вимагає виключно дублювати фільми, і також не видавати прокатне посвідчення на право поширення і демонстрацію фільмів, якщо ті не дубльовані державною мовою", - сказала нардеп.

Читайте також:

Табачника запідозрили у лобіюванні інтересів російських кінопрокатників

Кожен п'ятий абітурієнт складатиме тестування російською мовою

Відвідуваність кінотеатрів зросла на 20%, не дивлячись на український дубляж

Уряд відправить чиновників на іспит з української мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: