Регіони визнали, що оприлюднений проект Конституції був одним з варіантів

Олександр Лавринович визнав, що це один з проміжних варіантів, які були під час обговорення, однак не остаточний варіант.

Проект змін до Конституції, оприлюднений у ЗМІ під авторством БЮТ і Партії регіонів, не був кінцевим і був одним з варіантів майбутнього законопроекту.

Про це заявив перший віце-спікер парламенту Олександр Лавринович (Партія регіонів).

"Це один з проміжних варіантів, які були під час обговорення, але це не остаточний варіант на узгодження", - сказав він.

За словами Лавриновича, учасники консультацій працювали над проектом документа, який півтора роки тому внесла Юлія Тимошенко.

У той же час він відзначив, що у Партії регіонів була своя позиція щодо змін до Конституції.

Віце-спікер нагадав, що відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді в липні 2008 року. "Після зупинки першого етапу двосторонніх консультацій ми вважали за необхідне виробити свою позицію в цьому питанні публічної", - зазначив Лавринович.

"Зрозуміло, що треба було шукати спільні точки дотику. Оскільки без Партії регіонів і без БЮТ неможливо мати 300 голосів для того, щоб щось змінювати в Основному законі", - підкреслив Лавринович.

Відповідаючи на питання про ініціативу обрання президента в парламенті, Лавринович припустив: "Це було зроблено для того, щоб зберегти за собою посаду прем'єр-міністра зі значно розширеними повноваженнями до 2015 року. Так як вона (Тимошенко) пропонувала спочатку".

Крім того, перший віце-спікер нагадав про заяву Тимошенко на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи у квітні 2008 року про необхідність введення парламентської форми правління в Україні. За його словами, така форма правління передбачає обрання президента в парламенті.

Лавринович також висловив жаль у зв'язку з тим, що після припинення консультацій одна із сторін намагається використовувати спільну роботу "для того, щоб виправдатися або зробити неправдиве звинувачення".

"Треба мати добру волю на пошук спільних точок дотику для вирішення проблем. Але робити це більш відкрито, щоб ми не шукали сьогодні когось винуватого", - сказав він.

"Треба чітко й чесно говорити, що ми працювали спільно і свої власні пропозиції, навіть якщо вони комусь не подобалися, не переписувати на своїх опонентів", - констатував Лавринович.

Нагадаємо, наприкінці травня українські ЗМІ повідомили, що БЮТ і Партія регіонів досягли попередньої домовленості про зміну порядку виборів президента і вже погодили текст коаліційної угоди та проект Конституції.

Читайте також:

ПР планує разом з БЮТ і надалі переписувати Конституцію

Тимошенко: збереження нинішньої Конституції – нищівна поразка

Оприлюднений проект Конституції Тимошенко і Януковича. Документи

Ющенко не дозволить переобирати себе в парламенті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: