Рейдерська атака на Укртатнафту

Влада Татарстану заявляють про рейдерське захоплення "Укртатнафти" та звертається до президента Віктора Ющенка.

Укртатнафта
Архів
Українська сторона з 1994 року намагається повернути під свій контроль 18,3 акцій "Укртатнафти"
Уряд Татарстану і "Татнефть" просять президента і кабінет міністрів України втрутитися в ситуацію навколо підприємства "Укртатнафта", називаючи у своїй заяві те, що відбувається, рейдерським захопленням, що грубо порушує інтереси російських акціонерів.

"Дев'ятнадцятого жовтня стало відомо про те, що на територію АТ "Укртатнафта" проникло більше 50 озброєних людей, які побили охорону, увірвалися в кабінет голови правління й заволоділи документацією та печаткою підприємства. Члени правління АТ "Укртатнафта", в числі яких були і російські громадяни, були примусово зібрані й закриті в одному з кабінетів," – ідеться в заяві, розміщеній на офіційному сайті уряду Татарстану.

"Посадовцям підприємства були пред'явлені судові документи про відновлення на посаді колишнього голови правління АТ "Укртатнафта". Зміст даних документів, а також методи їх виконання дозволяють зробити однозначний висновок про рейдерське захоплення найбільшого нафтопереробного підприємства України та грубе порушення інтересів його російських акціонерів," - наголошується в документі.

Як наголошується в заяві, підписаній прем'єром Татарстану, головою ради директорів "Татнефть" Рустамом Мінніхановим, присутність на підприємстві озброєних людей, що не є представниками державних органів, а також відсторонення законно призначеного правління підприємства, несуть серйозну загрозу нормальній роботі "Укртатнафти" і стабільним поставкам нафти й нафтопродуктів.

Напередодні "Татнефть" була вимушена припинити поставки нафти "Укртатнафті", що експлуатує найбільший в Україні Кременчуцький нафтопереробний завод (НПЗ). Російська компанія є основним постачальником нафти на завод.

Українська сторона з 1994 року намагається повернути під свій контроль 18,3% акцій "Укртатнафти", що належать іноземним структурам AmRuz і Sea Group, пов'язаним із менеджментом "Татнефть". За позовом НАК "Нафтогаз Україна" відбулося декілька судових засідань, проте в травні 2006 року Верховний суд України визнав AmRuz і Sea Group законними власниками спірних акцій.

НПЗ
"Укртатнафта" експлуатує найбільший в Україні Кременчуцький нафтопереробний завод (НПЗ)
На початку липня цього року реєстратор "Укртатнафти" списав з рахунків номінального утримувача, що представляє інтереси татарстанських акціонерів (банка "ІНГ Банк Україна"), 18,3% акцій компанії на користь "Нафтогазу", частка якого в ній в результаті перевищила контрольну. Таким чином, "Нафтогаз України" консолідував 61,346% акцій "Укртатнафти".

Одержати коментар української сторони по ситуації на "Укртатнафті" РІА "Новости" поки не змогли.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: