"Реінкарнацію" статті про незаконне збагачення можуть знову скасувати через КС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правники застерігають від ухвалення закону в такій редакції

Верховна Рада зробила крок до повернення статті про незаконне збагачення посадовців. У попередньо ухваленому сьогодні президентському законопроекті корупціонерам загрожує до 10-ти років у в'язниці та конфіскація статків. Однак досвідчені парламентські правники застерігають - радіти передчасно. Цей закон містить суперечливі норми та може повторити долю попереднього, який скасував Конституційний Суд, йдеться в ТСН.16.45.

Реінкарнація статті про незаконне збагачення - передвиборча обіцянка президента та партії влади, тож виконати її вирішили якнайшвидше. Палаци і маєтки посадовці всіх рівнів мають пояснити, або з ними попрощатись. А от саджати планують лише найбагатших. Поріг, після якого можна з палацу переїхати до в'язниці, зробили значно вищим - 14 з половиною мільйонів гривень. 

«Все, що ти накрав, можуть максимум конфіскувати, посадити не можна. Це - амністія корупціонерів», - запевняють у партії «Голос»

«Нашим завданням є не посадити всіх на світі, а повернути вкрадене, яке було вкрадене службовими особами у нас з вами», - відповідають їм у партії «Слуга народу».

А от для застосування конфіскації поріг нижчий. Та підпадає під неї значно ширше коло і не лише посадовців, а й третіх осіб, які могли отримувати вказівки від потенційного корупціонера. Закон трактує це так розмито, що не лише корупціонери, а майже хто завгодно може потрапити під конфіскацію, стверджує правник Сергій Власенко. «Якщо завтра якогось вашого знайомого запідозрять у корупції, то ви - потенційна жертва. До вас можуть прийти, вашу квартиру арештувати без вашої участі в суді, продати, до встановлення винуватості і вашої і тої особи. Потім може бути рішення, що ви не винуваті, але квартира ваша вже пішла», - каже політик.

В країні з корумпованими судами та правоохоронними органами давати їм такі повноваження небезпечно, застерігає нардеп. А ще закон має зворотню дію в часі - карати пропонують тих, хто незаконно збагатився за останні три роки. Та, попри вдосконалену норму про доведення злочину, має ту ж хибу, через яку скасували старий закон: презумпція невинуватості у ньому під сумнівом. А відтак, і цей можуть визнати неконституційним. Натомість "слуги народу" впевнені: у теперішній редакції закону презумпцію дотримано. «Коли прокуратура бачить, що статки чиновника великі, а доходи маленькі. І коли є доведене неспівпадіння між тим, що у власності і доходами, тоді можна говорити про незаконне збагачення, але довести це має орган слідства», - кажуть депутати.  

Ухвалити закон про незаконне збагачення та конфіскацію остаточно хочуть дуже швидко. Закон має статус невідкладного, на поправки лише тиждень. Вирішальне голосування може бути вже наступного четверга.

Кореспондент Марія Васильєва

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції