Рейтинг найкращих вузів України

Лідерами національного рейтингу стали вузи Києва, Донецька та Харкова.

Сьогодні в Києві було презентовано рейтинг найкращих вищих навчальних закладів України "Компас".

Створення цього рейтингу було ініційовано компанією СКМ при підтримці Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України", Київським міжнародним інститутом соціології при партнерстві журналу "Кореспондент" і газети "Сегодня".

Як повідомила менеджер з проектів компанії СКМ Наталя Кривуліна, під час складання рейтингу вузів використовувалися думки представників 953 компаній-роботодавців, експертів-практиків і 1129 випускників вищих навчальних закладів.

За її словами, таким чином вдалося визначити не лише кращі вузи серед 234 існуючих в Україні із ІІІ та ІV рівнями акредитації, але й визначити лідерів у п’яти напрямах: у бізнесі, праві, інформаційних технологіях, інженерно-технічній сфері, архітектурі, будівництві, - а також по чотирьох регіонах країни.

В результаті лідерами національного рейтингу стали вузи Києва, Донецька та Харкова.

За визначенням фахівців, перші п’ять місць посіли:

1 місце - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" та Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка;

2 місце - Національний університет "Києво-Могилянська академія";

3 місце - Донецький національний технічний університет і Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана;

4 місце - Національний університет "Львівська політехніка";

5 місце - Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" і Київський національний університет будівництва і архітектури.

Коментуючи утилітарність складеного рейтингу, Кривуліна зазначила, що напередодні вступної кампанії абітурієнти та їх батьки "отримали практичний посібник з вибору ВНЗ". Крім того, на її переконання, цей рейтинг дасть можливість ВНЗ "поглянути на себе очами ринку праці, побачити та зрозуміти свої слабкі та сильні сторони".

Водночас вона висловила сподівання, що через майбутню презентацію цього рейтингу за кордоном можна звернути увагу міжнародної спільноти на українські ВНЗ, які зможуть знайти свою нішу на міжнародній арені вищих навчальних закладів. "Думаю, що через кілька років наші вузи будуть конкурувати за студентів не лише між собою, але й і з західними університетами", - сказала Кривуліна.

Читайте також:

Плату для студентів за прогули й перескладання скасовано

Студентам дозволять самостійно обирати предмети для навчання

У вузах скоротили кількість бюджетних місць

Вузи переводять на режим максимальної економії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: