Рейтинги Януковича та Тимошенко зросли, а Яценюка - знизилися

Рейтинги фаворитів виборів у вересні почали зростати, а от їхній найближчий переслідувач Арсеній Яценюк втрачає підтримку виборців, говорять соціологи.

У вересні президентські рейтинги лідера Партії регіонів Віктора Януковича і прем'єра Юлії Тимошенко почали зростати.

Про це свідчать результати національного щомісячного дослідження "Омнібус" (Omnibus), проведеного компанією TNS в Україні протягом останнього місяця.

Згідно з результатами дослідження, очолює президентський рейтинг Янукович, який має 21,4% підтримки виборців. Рейтинг Тимошенко становить 14,2%, а лідера "Фронту змін" Арсенія Яценюка - 9,1%.

Порівняно з результатами дослідження "Омнібус", проведеного в серпні 2009 року, спостерігається явна динаміка зростання й зниження рейтингу тих або інших фаворитів президентських перегонів.

Так, Янукович підвищив свій рейтинг на 2,2% (у серпні він набирав 19,2%). Позитивним зростанням відзначився й рейтинг Тимошенко – він зріс на 3,1% (показник за серпень – 11,1%).

А ось рейтинг Яценюка суттєво впав - із 11,1% до 9,1%. Таким чином, Яценюк відчутно, на 5%, відстав від Тимошенко.

Решта учасників боротьби за президентський пост залишилася на колишніх позиціях, і коливання їхнього рейтингу, порівняно з минулим місяцем, незначні. Так, діючий президент Віктор Ющенко набирає 2,8% голосів (аналогічний показник у серпні – 3%); нинішній спікер парламенту Володимир Литвин має рейтинг 3,7%, а лідер комуністів Петро Симоненко - 3,1%.

Якщо відкинути тих респондентів, які відмовляються скористатися своїм правом голосу, ще не визначилися в своїх симпатіях або ж їм важко відповісти, а таких людей у сукупності набирається 21%, то Янукович може отримати у першому турі президентських виборів приблизно 32%, Тимошенко - 21,3%, Яценюк - 13,6%.

Янукович також користується найбільшою довірою серед українців, про довіру лідеру регіоналів заявили 27,4% респондентів, а про недовіру - 66%.

Тимошенко стали довіряти на 2% більше українців - рівень довіри зріс із 22,9% (у серпні) до 24,8% (у вересні). Тоді як число тих, хто не довіряє, зменшилося з 71,4% до 70,1%.

Водночас, довіра до Яценюка впала на 1%, і становить 25,4%, а кількість тих, хто не довіряє цьому політику, зросла до 63,2%. Крім того, Яценюк має найбільшу кількість тих, хто не визначився щодо довіри до нього (11,3%).

Всього було опитано 1200 респондентів віком 16-75 років, польовий етап - із 3 по 10 вересня.

TNS в Україні - це представник світового лідера у галузі маркетингових досліджень "на замовлення" - компанії TNS. Консультанти TNS, які є експертами в різних секторах ринку, надають якісну маркетингову інформацію й володіють інноваційним досвідом проведення маркетингових досліджень, допомагаючи своїм клієнтам вирішувати завдання впродовж усього життєвого циклу продукту.

"Омнібус" (Omnibus) - це кількісне дослідження, яке щомісячно проводиться одночасно для декількох клієнтів за темами, що їх цікавлять, а також включає постійний блок демографічних питань.

Нагадаємо, схожі дані щодо фаворитів президентських перегонів нещодавно оприлюднили представники Національного інституту стратегічних досліджень.

За результатами опитування, проведеного цієї установою, Віктор Янукович набрав би на президентських виборах 21,3% голосів, Юлія Тимошенко - 14%, а Арсеній Яценюк - 10,1%.

Читайте також:

Лідером передвиборчого рейтингу залишається Янукович

Опитування: українці не вірять жодному з провідних політиків

На виборах президента переможе Янукович - опитування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: