Реконструкція за майже 70 млн грн: площу в Дніпрі ремонтує будівельна компанія, яка фігурує у кількох кримінальних справах

Реконструкція за майже 70 млн грн: площу в Дніпрі ремонтує будівельна компанія, яка фігурує у кількох кримінальних справах

Офісу компанії журналісти не знайшли.

У Дніпрі центральну площу Шевченка ремонтують за майже 70 мільйонів гривень. З'ясувалося, що фірма, яка виграла тендер є фігурантом кількох судових справ. Зокрема, і щодо, імовірного, ухиляння від сплати податків. А у міській раді кажуть, що репутація підрядників, це не їхня справа, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У середмісті Дніпра вже кілька днів кипить робота. Триста квадратних метрів посадовці пообіцяли зробити повністю пішохідними, укласти бруківку, замінити зелені насадження та усі комунікації.

"Виділено 67 млн грн. Хочу наголосити, що сума дійсно велика, але зрозуміло, що серйозні витрати йлуть на перекладку мереж", - зазначає мер Дніпра Борис Філатов.

 Але місцеві активісти, кажуть, що справа не лише у мережах. В угоді, приміром, прописані лави за ціною в десяток разів вище ринкової.

У Дніпрі тендер на реконструкцію площі виграла фірма, яка є фігурантом кількох судових справ

У Дніпрі тендер на реконструкцію площі виграла фірма, яка є фігурантом кількох судових справ

"Лава в роздріб коштує 4-5 тис грн. У нас йде ціна в 55 тисяч гривень", - зазначає активіст Деніс Сєлін.

Виявилося, що ремонтує площу будівельна компанія "Норма". Журналісти ТСН намагалися знайти офіс фірми. У відкритих джерелах вказано, що він розташований у Києві, але за вказаною адресою – лише складські приміщення, автомайстерні та кілька офісів. Про будівельну компанію навіть не чули.

Водночас, філіал "Норми" зареєстрований в Івано-Франківську. Але офісу і там немає. У відкритих джерелах журналісти знайшли понад  два десятки кримінальних та господарчих справ щодо компанії. Наприклад, про ухиляння від сплати податків на шість мільйонів гривень. На запит ТСН у компанії листом запевняють, що їхня провина не доведена.

"На поточну дату не відбулося жодного судового засідання та не висунуто жодного звинувачення. Ми з нетерпінням чекаємо розгляду справи", - йдеться в документі.

У міськраді Дніпра, своєю чергою, кажуть, що компанія "Норма" виграла в тендері, бо запросила за роботу на півмільйона менше, аніж двоє інших учасників торгів. Про кримінальні провадження щодо фірми, запевняють, що їм не відомо.

"Ми не є правоохоронними органами, тож не можемо відстежувати діяльність певних компаній", - прокоментував головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко. 

Юристи кажуть, що за законом посадовці не повинні стежити за репутацією підрядників. Хоча перевірити минуле учасників тендеру досить легко, адже всі реєстри є у відкритому доступі в Мережі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація