Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Реконструкцію Андріївської церкви пришвидшать у зв'язку з передаванням Вселенському патріархату

Реконструкцію церки можуть завершити до 2020 року.

Реконструкцію Андріївської церкви в Києві, де буде розміщено представництво Вселенського патріархату в Україні, буде пришвидшено.

Про це сказав радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко на брифінгу у понеділок, 5 листопада, пише "Інтерфакс-Україна".

"2020-й рік - це крайній термін. Я так розумію, що за необхідності, в розумних межах, це буде прискорено. Головне, що ухвалено відповідний закон в Україні, про передання в користування, не у власність , а у користування, цієї церкви Вселенському патріархату", - сказав Павленко.

Він також додав, що угода про співпрацю та взаємодію між Україною і Вселенським патріархатом, що була підписана Президентом Петром Порошенком та Вселенським патріархом Варфоломієм під час зустрічі у Стамбулі 3 листопада, не потребує ратифікації. 

"Я думаю, що його [документ] буде оприлюднено. Це, фактично, рамкова угода, яка визначає основи відносин, тому що держава відокремлена від церкви, а церква - від держави. Йдеться про сприяння у створенні церкви... Документ не потребує ратифікації", - зазначив Павленко.

За його словами, ця угода "жодним чином не суперечить законам України".

Нагадаємо, Верховна Рада 18 жовтня 237 голосами підтримала президентський законопроект про особливості користування Андріївської церкви в Києві, що входить до Національного заповідника "Софія Київська". Храм передали в безкоштовне користування Вселенському патріархату. Водночас будівля залишається власністю держави. 

Порошенко заявив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

ВідеоТомос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Увесь український православний світ в очікуванні. Уже до кінця листопада очікується Об'єднавчий Собор, де священики з усіх наявних в Україні православних церков мають створити нову Єдину помісну православну церкву та обрати її очільника. Тільки після цього Патріарху нової церкви буде наданий Томос про автокефалію і закінчаться 300 років церковної анексії Київського престолу російським патріархатом. 

Томос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції