Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кабмін оприлюднив рекордно низькі результати перепису населення. Чому українців дедалі менше та як цьому зарадити

Демографічна проблема України має три чинники.

Рекордно низьку кількість населення вдень 23 січня озвучив Кабмін. Кількість громадян України зменшилась майже на третину порівняно з часами набуття незалежності. Нас тепер 37,29 млн осіб. Це дані без урахування анексованого Криму й окупованих Донеччини і Луганщини. Перенаселений лише Київ, де мешкає кожен десятий українець.

Висока міграція і смертність, але вкрай низька народжуваність - це три статистичні чинники, які ставлять під загрозу існування українців як нації, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Настільки мало українців, як сьогодні, не було навіть після Голодомору і Другої світової війни. У XX століття населення в Україні зростало чи не найшвидше в Європі. Переломним став 1992 рік. Відтоді стрімкий приріст змінився ще стрімкішим падінням.

Останній перепис населення Україна проводила 19 років тому. Наприкінці минулого року держава оголосила про новий, але лише частковий підрахунок. Так звану репетицію перед тим, як витратити чотири мільярди гривень на повноцінний збір даних.

Одним із "мінусів" традиційного перепису в Кабміні називають його неточність. Оскільки під час опитування не всі громадяни гостинні до опитувачів і часто не відчиняють двері.

Відео Нас 37 мільйонів: в Україні провели підрахунок населення

Україна "схудла" майже на третину у порівнянні з набуттям незалежності. Висока міграція, смертність та вкрай низька народжуваність - три сухі статистичні чинники, які ставлять під загрозу існування українців як нації. Цифри і люди, які ховаються за ними, - в сюжеті ТСН.  

Нас 37 мільйонів: в Україні провели підрахунок населення

"Результати мене приголомшили. 25% людей просто не відчиняють дверей. Тому цей метод не виходить зробити точним. Ті результати, які ми сьогодні поставили, вони коштували для держави нуль гривень", - пояснює міністр Кабміну Дмитро Дубілет.

Під час електронного перепису, щоб визначити скільки українців в державі, кажуть у Кабміні, об’єднали усю наявну статистику: дані про народжуваність з усіх пологових разом із базами операторів мобільного зв’язку і реєстром фізичних осіб.

Своєю чергою, нардепка Ольга Василевська, яка півтора року тому підготувала статистичний спецпроєкт, сьогодні каже, що для розв'язання демографічної проблеми в нашій державі потрібна злагоджена робота керівництва країни.

"На жаль, люди, мені здається, почали їхати навіть з більшою силою, бо є деякі непопулярні кроки. Потрібна злагоджена робота уряду, якої немає, злагоджена робота парламенту, якої немає", - каже нардепка.

А от у селі Мартинівка на Тернопільщині - ніби картинка до книги державної статистики. Місцеві кажуть, що все більше людей помирає, а тому й будинки стоять порожні. У селі є цвинтар, але немає навіть магазину.

У п’ятому пологовому будинку, щоправда, дещо краща статистика: шість хлопчиків і шість дівчаток тільки за вчора. Народжуваність зростає щороку, зізнаються лікарі. Але вільних ліжок вистачає, адже у 1980-х роках на світ у цих стінах з’являлося вчетверо більше малюків.

Породілля Наталія вкладає свою другу доню спати і вже думає про її майбутнього братика. Жінка зауважує, що таким чином, принаймні у її сім'ї, буде позитивна статистика.

"Потрібно. Потрібно народжувати, потрібно здійснювати мрії старших дітей", - каже Наталія.

Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції