На думку військового, рекрутинг і мобілізація мають бути інтегровані в єдину систему.
Рекрутингові центри не вирішать питання мобілізації. Тому що в масштабах держави рекрутинг полегшує процес мобілізації, але не заміняє його.
Таку думку висловив заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін.
"Не вийде виїхати тільки на позитивній мотивації, адже ще жодна велика війна не була [виграна – ред.] лише на добровольцях. Два процеси – рекрутинг та мобілізація – мають бути інтегровані в єдину систему, і лише тоді можна говорити про ефективність", – зауважив Жорін.
За його словами, вже зараз потрібно змінювати ставлення людей, проводити адекватну інформаційну політику та популяризувати військовий вишкіл цивільного населення.
"Після підготовки люди не лише отримують необхідні навички, повністю знімається головне питання – пошук мотивації боротись. Той, хто пройшов підготовку, втрачає страхи, повʼязані з війною та службою, розуміє всі реалії вже набагато краще. Мілітаризоване суспільство й масова підготовка – це питання виживання та морального-вольового стану всієї країни", – наголосив військовий.
Нагадаємо, на думку Жоріна, ідея розформувати ТЦК і запровадити якусь нову цивільну структуру – "пустий популізм, не вартий обговорення". Проблема не в самій структурі ТЦК, а у її корумпованості.
Читайте також:
- У Раді пропонують поділити суспільство на "кращу" та "гіршу" частини: проєкт закону повʼязаний з військовим обліком
- Мобілізація жінок: кому загрожуватимуть штрафи через неоновлення даних
- Мобілізаційні проблеми в Україні: чому ТЦК не воюватимуть і хто має піти на фронт
- Військовий розповів, як зміниться ситуація на фронті, якщо знизити мобілізаційний вік до 45 років