Ректора авіаторів підозрюють у корупції

Ректору Національного авіаційного університету закидають оборудки на 42 млн. грн.

Національний авіаційний університет (Фото: www.photonau.kiev.ua)
Гроші, що їх студенти сплачували за навчальні послуги, начебто не завжди використовували за призначенням. (Фото: www.photonau.kiev.ua)
У зловживаннях підозрюють керівника одного з найбільших українських вишів. Ректору Національного авіаційного університету закидають оборудки із 42-ма мільйонами гривень, які студенти сплатили за навчання. Сам Віталій Бабак через суд доводить, що ці гроші йшли на потреби університету. Однак від коментарів для преси наразі відмовляється - через стан здоров’я.

Студент Павло Стегній, який вчиться на платній основі, показує щойно оплачену ним квитанцію. Всі гроші йдуть на рахунок університету.

Однак Головне Контрольно-ревізійне управління та Генпрокуратура стверджують, що раніше було не так, і половина коштів за навчання ішла в благодійний фонд при університеті.

У фонді відповіли, що зараз дружина ректора там не працює. Керівник фонду не відгукнувся на прохання дати коментар - зараз у них працює КРУ.

Сам Віталій Бабак не прокоментує звинувачення, бо потрапив у клініку Шалімова в передінсультному стані. Колеги ректора визнають частину звинувачень.

Акти перевірки свідчать, що частину грошей з фонду справді використовували на потреби університету - ремонти, закупівлю обладнання, на підвищення зарплат викладачам. Однак до частини є претензія, як-от закупівля службових машин або реклами. На час розслідування кримінальної справи міністр освіти відсторонив ректора від посади. Виконувач обов’язків про ректора відгукується схвально, але на висновки КРУ реагувати змушений.

У медцентрі кажуть, що більша частина студентів мали страховки і обслуговувалась безплатно, так само безплатними були обов’язкові профобстеження. А символічна плата для решти існувала за згодою всього ректорату, а не тільки ректора, і тримала установу на плаву.

КРУ має претензії до планів будівництва житлового комплексу на території НАУ. При тому, що в гуртожитках студенти живуть подекуди по 4-5 осіб.

В університеті будівництво будинків захищають. Адже інвестор за це погодився безкоштовно звести новий навчальний корпус. І хоч місце під гуртожитки і справді поки що буде порожнім, бо інвесторам невигідно будувати зовсім безплатно, зате з’явилося б житло для безквартирних викладачів - за гроші, але значно дешевше від ринкової вартості.

У пресі ректор пов’язував перевірку з політикою, мовляв, причина в тому, що він як депутат Київради вийшов із фракції БЮТ. Загалом ректора - хоч і поза кадром, але називають твердим господарником, який, не чекаючи на подачки від держави, вирішував проблеми університету самотужки. Однак тепер ці способи і чи справді все було на користь НАУ, перевіряють Генпрокуратура та ГоловКРУ.

ВідеоКерівник НАУ - корупціонер?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: