Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рентабельність: правоохоронці пояснили феномен живучості нелегальних АЗС у Рівному

Попри зусилля та наказ президента, здолати порушників поки не вдається.

У Рівному, попри вказівку президента, протоколи поліції та опечатування нелегальних заправок ці АЗС не припиняють функціонувати. На судові ж засідання власники незаконного бізнесу просто не з’являються, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Біля зали суду чекають дільничні, кожен склав протоколи по незаконних заправках, однак всі заплановані засідання переносилися, бо порушники не приходять. Тиждень тому поліція склала адмінматеріали, опечатала нелегальну заправку, але наступного дня пломби вже були зірвані. Оскільки до суду прийти було нікому, засідання знов переносять.

Відео Нелегальні заправники у Рівному не приходять на суди, бо зайняті роботою на тіньових АЗС

Там, попри вказівку президента, протоколи поліції, опечатування нелегальних заправок, вони функціонувати не припиняють. На засідання не ходять, бо незаконно заправляють автомобілі. ТСН розповість більше.    

Нелегальні заправники у Рівному не приходять на суди, бо зайняті роботою на тіньових АЗС

За кілька хвилин у цій же залі – інший суддя, інший дільничний і вже інше засідання, але по тій самій заправці. Якщо суд не відбудеться протягом 3 місяців, термін дії протоколу мине і штраф платити не доведеться. Порушник засідання ігнорує не вперше. "Штраф 17 тисяч гривень, судовий збір та конфіскацію контейнера з її бензоколонкою", - окреслює можливе покарання суддя Рівненського міського суду Євген Сидорук.

Це вже інша нелегальна заправка, але так само знайоме журналістам обличчя. На запитання про неявку в суд, чоловік каже: "Перший раз чую". Знімальній групі цього разу середнього пальця не показує, але обіцяє це зробити потім – коли не буде ввімкненої телекамери. "Я вам покажу окремо, потім якось побачимося. Хай щастить, я сказав. Без коментарів", - каже він.

Оскільки пломби не діють, поліція звернулися до влади. "Про виділення спецтехніки для конфіскації даних заправочних пунктів до рішення суду і зберігання їх на спеціальних майданчиках", - пояснив керівник відділу комунікації Нацполіції Рівненщини Антон Крук. Проте зізнаються – якщо заправники й доходять до суду, про власників мережі нелегальних АЗС там мовчать. "Відмовляються свідчити", - констатує заступник керівника Рівненського міськвідділу поліції Іван Теліга.

Фотогалерея У Львові на АЗС "ОККО" автомобілі замість бензину заправляли водою (2 фото)

Побороти тіньові заправки президент дав вказівку ще на початку вересня. Відтоді, звітують в поліції, викрили в області 136 таких об’єктів. Чому не полювали на них раніше – пояснюють просто: "Підакцизний товар – це, в цілому, підслідність і категорія не компетенція поліції". За ними, виявляється, мали пильнувати податківці. "Штат податкової міліції в декілька разів менший, ніж кількість цих заправок", - пояснює заступник керівника штабу оперативного управління ГУ ДФС на Рівненщині Василь Шиманський.

Попри це, там стверджують, що за останні два роки викрили півтора десятки тіньових АЗС. "Недостатній рівень законодавчої відповідальності. Їм, продавши одну тону, чи дві-три тони, їм четверту не шкода втратити. Їхня рентабельність вийшла", - пояснює Шиманський. Тому єдиний вихід – поставити нелегалів в умови, коли їм буде невигідно працювати.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції