Рентгенолог на Рівненщині зоп’яну сплутав голову і ноги маленького пацієнта

Дата публікації
Перегляди
9440
Рентгенолог на Рівненщині зоп’яну сплутав голову і ноги маленького пацієнта

УНІАН

Мама травмованого хлопчика запевняє, що медпрацівник був неадекватним.

На Рівненщині нетверезий лаборант шокував матір  7-річного хлопчика, в якого медики підозрювали черепно-мозкову травму, бо взявся робити йому рентген ноги. Дії медпрацівника жінка відзняла на відео, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я в школі вдарився головою в парту, коли перевзувався на фізкультуру", - розповів школяр Максим Ткачук. Через день у хлопчика піднялася температура, боліла голова і живіт, тож дитину відвезли до лікарні та скерували на обстеження. Але там медик спершу відмовлявся робити рентген, а потім зробив два знімки і через кілька хвилин про це забув. "Нам сказали, що треба просвітити голову два рази, в двох проекціях. А він потім присів коло Максіма і каже: яка в тебе нога болить? Він був п’яний", - стверджує мама школяра Марія Ткачук. 

Нетверезий лаборант хотів зробити рентген ноги хлопчику з травмою голови

Нетверезий лаборант хотів зробити рентген ноги хлопчику з травмою голови

Обурена жінка забрала дитину від медика. "Він мені міг покалічити просто дитину – і все. Він його ставив і отак хитався. Він міг впасти на дитину", - вважає вона. Керівник рентген-лаборанта Микола Герасимчук визнає, що щось варте занепокоєння могло трапитися. "Чув, що трошки був неадекватний", - каже завідувач рентген-відділення про свого підлеглого.

Самого лаборанта журналісти на роботі не застали – він працює ургентно, тобто приїздить за першим викликом. Так було і в день, коли до лікарні доправили Максима. "Він зустрів якогось старого друга ніби після роботи, не пообідав, десь, може, випив 100 грам, а скільки треба зараз", - пояснив Микола Герасимчук. Фігурант скандалу в телефонній розмові визнає: міг попросити заміну, але переоцінив свої сили, і тепер йому соромно. "Після робочого дня, так, трошки випив, але викликали на роботу. Тверезо не оцінив ситуацію, собі в очі дивитися не можу. Я хочу зустрітися з ними і перепросити їх", - каже Володимир Довбета.

Заступниця головного лікаря Радивилівської райлікарні підлеглого не засуджує. "Це дуже хороший наш працівник, який виконує задовільно, добре несе свою службу", - каже Оксана Бадиляка. З її слів, за понад 25 років жодного зауваження до лаборанта не було, але нині почали розслідування. Чи покарають і як - поки не кажуть. "Після проведення цього нашого службового розслідування надамо інформацію", - обіцяє Оксана Бадиляка. "Він уже сам себе покарав, бо появитися в інтернеті – то вже покарання", - вважає Микола Герасимчук.

Попри вибачення рентгенолога, мати Максимка збирається до головного лікаря – боїться, аби інші діти не постраждали. Тим часом в її дитини травми голови не знайшли – хлопчикові було зле, бо в нього почалася ангіна.

Як повідомлялося влітку, 75% усіх рентген-апаратів у країні треба списати, а деякі випрацювали свій ресурс вже по чотири рази. Така діагностика не дає жодної інформації лікарям, натомість несе пацієнтам променеве навантаження.

Кореспондентка ТСН Анна Махно

Наступна публікація