"Репортери без кордонів": медіа-магнат Хорошковський не повинен очолювати СБУ

Міжнародна журналістська спільнота стурбована: позиції України у рейтингу свободи преси можуть різко погіршитись.

Міжнародна журналістська організація "Репортери без кордонів" стурбована ознаками обмеження свободи слова в Україні.

Представник "Репортерів" Жіль Лордет назвав неприйнятною ситуацію, коли керівництво Службою безпеки України доручене Валерію Хорошковському, якого пов'язують з медіа-групою "Інтер".

"Це абсолютно несумісно зі свободою слова. Тут очевидний конфлікт інтересів. Не можна бути власником медіа-групи і суміщати це з таким відповідальним мандатом як керівництво спецслужбою та членством у Вищій раді юстиції",- наголосив Лордет.

Він пояснив, що призначення на ці посади впливового представника медіа-бізнесу є помилковим. Мовляв, будь-який власник зацікавлений у розвитку свого бізнесу і утвердженні позицій на ринку, що створює ризики зловживання службовим становищем.

На його думку, Хорошковський має піти принаймні з Вищої ради юстиції, а президент Віктор Янукович має у нинішній ситуації дати сигнал суспільству про неприпустимість економічного і політичного тиску на ЗМІ.

Жіль Лордет повідомив, що у другій половині липня делегація "Репортерів без кордонів" відвідає Україну для зустрічей з журналістами та з президентом Януковичем. Він застеріг, що якщо влада негайно не піде на діалог із журналістами, позиції України у рейтингу свободи преси можуть різко погіршитись.

Представник "Репортерів" переконаний, що Віктор Янукович має по суті негайно відреагувати на звернення співробітників "5 каналу" та "ТВі", які протестують проти втрати ліцензій на мовлення.

Натомість глава СБУ Валерiй Хорошковський вважає неправдивими звинувачення "5 каналу" у тиску на суд i вимагає оприлюднити докази.

Напередодні редакцiя "5 каналу" у вiдкритому листi до президента України Вiктора Януковича заявила про загрозу з боку глави СБУ. Журналiсти зазначають: "За вашою спиною вiдбуваються спроби чинного глави СБУ, члена Вищої ради юстицiї та вiдомого бiзнесмена Валерiя Хорошковського, якого пов'язують з телеканалами групи "Iнтер", знищити "5 канал".

Читайте також:

У двох українських телеканалів відібрали частоти на мовлення

5 канал заявив про тиск глави СБУ

У центрі Києва журналісти провели "Марш за свободу слова"

"Репортери без кордонів" приїдуть в Україну аналізувати свободу слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: