"Репортери без кордонів " обурені порушенням прав журналістів в Україні

"Репортери" засудили обшук журналістки-блогера Олени Білозерської, що скоїла українська міліція.

"Репортери без кордонів" засуджують міліцейський рейд на київський будинок журналістки-блогера Олени Білозерської, проведений 12 січня, в результаті якого у неї була вилучена вся техніка, включаючи фото-і відеокамери, комп'ютери, мобільні телефони та інше професійне обладнання.

"Репортери без кордонів" відзначають, що за даними міліції, підставою для проведення обшуку стало те, що Білозерська брала участь у поширенні через Інтернет відео, де зафіксовано підпал одного з київських офісів Партії регіонів. Але стаття 17 Закону "Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів" визначає: "Службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй роботі".

У повідомленні також відзначається, що Білозерській, будинок якої вже двічі обшукували в минулому році, не дозволили навіть подзвонити по телефону адвокату під час цього обшуку, який тривав більше 6 годин. Її батьків допитала міліція вранці під час обшуку, а саму її допитували ввечері того ж дня.

Нарешті, міліція погодилася повернути журналістці її мобільний телефон, принтер, і сканер, але у них досі знаходяться її комп'ютери, фото-і відеокамери, відзначають "Репортери без кордонів".

"Ми глибоко шкодуємо, що з Білозерською знову ведуть себе як з підозрюваною, тоді як вона лише інформувала суспільство як журналіст", - заявляють "Репортери без кордонів". "Ми закликаємо українську міліцію поважати закон, і повернути журналістці її професійне обладнання. Їх дії є серйозною загрозою свободі ЗМІ, і, схоже, спрямовані на залякування журналістів і заохочення їх до самоцензури", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, обшук у Білозерської був проведений в рамках розслідування підпалу київського офісу Партії регіонів 31 грудня. Білозерська, яка часто передає інформацію про акції протесту і безлади, отримала е-мейл з посиланням на відео, викладене на Youtube. На відео видно, як двоє молодих людей кидають пляшку, швидше за все, з коктейлем Молотова, у вікна будівлі. Вона виставила посилання на своєму блозі. Разом з тим, Білозерська засудила цей напад.

Читайте також:

У міліції пояснили, що обшукали журналістку через підпал офісу ПР

Міліція обшукала відому журналістку-блогера

З Нового року в Україні обмежили свободу слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: