"Репортери без кордонів": в Україні існує цензура

Секретар міжнародної організації "Репортери без кордонів" заявив про існування фактів цензури в Україні та порадив Януковичу чітко позначити свою позицію щодо відносин влади і медіа.

Представники міжнародної організації "Репортери без кордонів" впевнені, що в Україні є факти цензури.

Про це за підсумками свого першого візиту в країну з моменту президентства Віктора Януковича заявив генеральний секретар організації Жан-Франсуа Жульяр в інтерв'ю "КоммерсантЪ-Украина".

"Нами в Україні були відмічені факти порушення свободи слова. Деякі журналісти зазнавали фізичним нападам, і неможливо ідентифікувати, хто нападав на них. Ми також зареєстрували багато випадків цензури на телебаченні, зокрема випадки, коли інформація озивалася з телеефіру, знімалася з випуску новин або просто деякі теми журналістам забороняли висвітлювати", - пояснив секретар "Репорторів без кордонів".

"У мене залишилося відчуття, що зараз в Україні склалася така ситуація, коли інформація, в якій міститься критика діючої влади, замовчується. Ми не говоримо про цензуру на централізованому рівні або що є якась вертикаль, яка займається цензуруванням інформації, але журналістам не дають можливості проводити об'єктивні розслідування й висвітлювати певні теми", - додав він.

Жульяр відзначив, що в Україні спостерігається велике злиття політики і ЗМІ в особі власників і менеджерів медіа, і це саме по собі створює передумови для цензури. Цього неможливо уникнути в цілому, але нам потрібно провести межу між політично ангажованою інформацією та об'єктивною інформацією, неупередженої журналістикою.

Президентові Януковичу "Репортери без кордонів" порадили чітко позначити свою позицію в питаннях відносин влади і медіа. "Він (Янукович) повинен давати більше інтерв'ю, робити офіційні заяви, які будуть мати велику вагу. Це не означає, що Янукович повинен сам братиме участь у розробці законів, розслідуваннях, але символічно президент повинен зайняти сильну позицію і зняти з себе всі підозри в спробах впливати на медіа. Зробити так, щоб ні у кого не виникало сумнівів у тому, що президент підтримує свободу слова", - зазначив Жульяр.

Крім того секретар "репортерів без кордонів" зазначив, що після зустрічі з членами парламентської комісії, що розслідує факти цензури, помітив непримиренні політичні протиріччя всередині комісії.

"Представники опозиції мають одну точку зору на природу фактів цензури, представники коаліції - діаметрально протилежну. Думаю, їм буде важко прийти до єдиної думки. Я не впевнений, що за таких умов їх робота буде ефективною. Однак така комісія потрібна, тому що вона привертає до проблеми політиків вищого рівня", - розповів Жульяр.

Як повідомлялося, делегація міжнародної правозахисної організації "Репортери без кордонів" перебуває з візитом в Україні, по його завершенні буде опубліковано міжнародний звіт про дотримання свободи слова в Україні.

Делегація мала зустрітися з президентом Віктором Януковичем та заступницею голови Адміністрації президента Ганною Герман, але державні діячі пішли у відпустку. Секретар організації  Жан-Франсуа Жульяр відзначив, що "Репортерам" здається дивним, що офіційні особи країни йдуть у відпустку на півтора місяці.

Читайте також:

"Репортери без кордонів" не чекатимуть на Януковича з відпустки

"Репортери без кордонів" прийдуть до Верховної Ради

Україна визнана найбільш вільною державою СНД

Банкова хоче від журналістів самоцензури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: