"Репортери без кордонів" закликали Раду лишити порносайти в спокої

Дата публікації
Перегляди
2920
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Репортери без кордонів" закликали Раду лишити порносайти в спокої

Ілюстрація

Міжнародна організація розуміє шляхетну мету депутатів захистити суспільну мораль, але їх методи викликають занепокоєння.

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" закликає Верховну Раду відхилити в другому читанні законопроект №7132 "Про захист суспільної моралі", яким пропонується з обов'язати інтернет-провайдерів обмежувати вільний доступ до веб-сайтів або їхніх частин, визначених Нацкомісією з моралі як еротичні.

Про це сказано у зверненні до Верховної Ради генерального секретаря організації Жана-Франсуа Жульяра.

"Ми вважаємо, що відхилення цього законопроекту в другому читанні буде сприяти довірі до вас", - сказано у зверненні.

В організації вважають, що законопроект є порушенням статті 10 Європейської конвенції про права людини і статті 11 Загальної декларації прав людини, які були ратифіковані Україною.

"Хоча ми розуміємо вашу мету, ми вкрай стурбовані методами, що використовуються для її досягнення. Ми вважаємо, що дуже розпливчасте визначення забороненого контенту, можливість блокування веб-сайтів без рішення суду і нездатність враховувати право громадськості на одержання інформації становлять велику небезпеку для свободи інформації в Україні", - сказано у зверненні.

На думку організації, законопроект охоплює занадто широке коло питань - порнографію, протидію фашизму, заклики до війни, образу людей з обмеженими можливостями і рекламу куріння, при цьому відповідальність залишається однією і тією ж.

У зверненні зазначається, що Національна комісія із захисту суспільної моралі одержує надмірні повноваження, при цьому не передбачений контроль діяльності комітету й відсутній механізм оскарження його рішень.

На думку організації, законопроект не має балансу між законною необхідністю боротьби з тероризмом і порнографією та правом громадськості на одержання інформації про теми, що становлять спільний інтерес.

"У новинах, на жаль, часто домінує насильство або безчесні заяви. Чи будуть ці новинні події піддаватися цензурі, тому що вони підпадають під визначення закону про захист суспільної моралі?... Журналісти і блогери не несуть відповідальності за події, про які вони зобов'язані повідомити", - йдеться у зверненні.

Організація також поділяє занепокоєння українських неурядових організацій, які захищають ЗМІ, стосовно того, що провокації, як, наприклад, некоректні коментарі, можуть бути навмисно використані для закриття критичних сайтів.

Нагадаємо, 18 жовтня Рада прийняла в першому читанні законопроект №7132. Інтернет-асоціація України на це заявила, що технічно неможливо обмеження інтернет-провайдерами вільного доступу до веб-сайтів або їхніх частин, визначених комісією з моралі як еротичні.

Читайте також:

У рейтингу свободи слова Україна опустилася нижче за Ірак

Герман зізналася, що порно зацікавило б її 20 років тому

Інтернет-порнографія викликає надшвидку імпотенцію

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
2920
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація