"Репортери без кордонів" закликали Януковича публічно гарантувати свободу слова

Організація "Репортери без кордонів" заявила, що Янукович повинен зробити публічну заяву, в якій запевнити, що він хоче захищати свободу слова в Україні і буде докладати для цього всіх зусиль.

Міжнародна громадська організація "Репортери без кордонів" закликала президента Віктора Януковича привселюдно пообіцяти захищати свободу слова в країні.

"Янукович повинен зробити публічну заяву, в якій запевнити, що він хоче захищати свободу слова в Україні і буде докладати для цього всіх зусиль", - сказав на прес-конференції в Києві в середу генеральний секретар організації Жан-Франсуа Жульяр.

Він повідомив, що в ході свого візиту в Україну представники "Репортерів без кордонів" поспілкувалися з журналістами, депутатами, представниками громадських організацій.

"Ми стурбовані погіршенням свободи слова в Україні, існують негативні тенденції, проте все не так погано, як могло б бути. Ми прийшли до висновку, що бути незалежним журналістом в Україні стає все складніше і складніше", - сказав Жульяр.

У зв'язку з цим, за його словами, "Репортери без кордонів" хотіли б зробити попередні рекомендації для української влади. У них представники організації рекомендують ретельно розслідувати всі факти порушень свободи ЗМІ і журналістів, переконатися в тому, що правоохоронні органи виконують всі законодавчі акти, що стосуються вільної преси, а також забезпечити створення групи громадського мовлення, незалежного від уряду.

Крім того, вони радять забезпечити прозорість системи виділення частот для теле-і радіомовлення, а у випадку з "5 каналом" і ТВi - забезпечити проведення судових засідань у відкритому форматі.

"Репортери без кордонів" також рекомендують владі гарантувати вільний і швидкий доступ до публічної інформації для журналістів і звичайних громадян, прозорість розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе та проведення судового засідання у цій справі у відкритому форматі.

Генеральний секретар організації висловив надію, що незабаром зустрінеться з президентом України з метою обговорення ситуації зі свободою слова в країні.

"Ми повернемося в Україну, як тільки будемо мати можливість зустрітися з Віктором Януковичем або з іншим представником влади. Поки дата цього візиту не призначена. Можливо, це відбудеться у вересні", - додав він.

Він також повідомив, що в ході візиту в Україну "Репортери без кордонів" провели зустріч з представниками Генпрокуратури та обговорили розслідування "справи Гонгадзе". У ході спілкування представники відомства висловили припущення, що судове засідання по цій справі може пройти ще до кінця поточного року.

Читайте також:

"Репортери без кордонів": в Україні існує цензура

"Репортери без кордонів" не чекатимуть на Януковича з відпустки

"Репортери без кордонів" прийдуть до Верховної Ради

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: