"Репортерів" дивує те, що ГПУ не називає мотивів Кравченка убити Гонгадзе

"Репортерів без кордонів" дивує те, що Генпрокуратура не називає мотивів Кравченка, який віддав наказ убити Гонгадзе ГПУ назвала Кравченка єдиним замовником вбивства Гонгадзе.

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" здивована тим, що слідство не встановило мотивів, якими керувався колишній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, коли доручив вбити журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться в заяві організації.

"Репортери без кордонів" висловлюють здивування тим, що Кравченка названо єдиним замовником вбивства журналіста. "Репортери без кордонів здивовані тим, що екс-міністра внутрішніх справ (Кравченка) було названо єдиним замовником вбивства. При цьому у своїй заяві Генеральна прокуратура не називає мотивів, якими той керувався у своєму бажанні припинити журналістську діяльність Гонгадзе в такий радикальним спосіб", - йдеться в заяві.

"Репортери без кордонів" наголошують, що поділяють сумніви, виказані деякими українськими журналістами та юристами, які представляють інтереси родини Гонгадзе.

Також "Репортери без кордонів" здивовані тим, що слідство в основному керувалося у своїх висновках свідченнями колишнього начальника кримінальної розвідки Олексія Пукача, який був безпосереднім виконавцем вбивства Гонгадзе.

"Генерал Пукач був явним виконавцем вбивства і, ймовірно, він діяв за наказом Кравченка. Але чи означає це, що нам відомо, звідки відпочатку надійшов такий наказ?", - запитують "Репортери без кордонів".

Досудове слідство у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе фактично завершене. Генпрокуратура назвала замовника злочину та заявила про завершення слідства у справі головного обвинувачуваного у вбивстві - Олексія Пукача.

За офіційною інформацією Генпрокуратури, встановлено, що замовником вбивства журналіста був тодішній міністр внутрішніх справ, нині покійний Юрій Кравченко. Справу про замовника вбивства журналіста закрито у зв'язку з його смертю (у 2005 році Кравченко був знайдений мертвий із двома вогнепальними пораненнями, офіційна причина смерті - самогубство).

Крім того, 7 вересня завершилося досудове слідство по кримінальній справі по генералу Пукачу, який обвинувачується у виконанні вбивства журналіста. 15 вересня потерпілі зможуть приступити до ознайомлення з матеріалами досудового слідства. Родичі Гонгадзе та їхній адвокат не повірили висновкам ГПУ. Зокрема, мати журналіста Леся Гонгадзе заявила, що Генпрокуратура замітає сліди своєї бездіяльності.

Нагадаємо, Георгія Гонгадзе викрали 16 вересня 2000 року. На початку листопада того ж року в Таращанському лісі в Київській області був виявлений обезголовлений труп, який експертиза згодом визнала тілом зниклого журналіста. Пізніше за вказівкою Пукача на Київщині було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належали загиблому журналісту.

Читайте також:

Оприлюднено висновки слідства у справі Пукача

Литвин: слідство підтвердило мою непричетність до справи Гонгадзе

Адвокат: замовників убивства Гонгадзе будо декілька

Вдова Кравченка шокована, що чоловіка зробили винним у смерті Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: