Reuters дізналося подробиці потужної кібератаки, якої зазнали українські обленерго

Напад на Прикарпаттяобленерго може стати першим випадком, коли за допомогою кібератаки вдалося припинити електропостачання.

У грудні 2015 року хакери здійснили проти українських постачальників електроенергії кілька потужних кібератак.

Про це пише Reutersйдеться про Прикарпаттяобленерго та ще два підприємства, в мережах яких були виявлені ідентичні шкідливі програми, повідомляє Лига.net.

Прикарпаттяобленерго повідомило про збій 23 грудня, внаслідок чого проблеми з постачанням електроенергії спостерігалися на території всієї області, включаючи Івано-Франківськ.

Підприємство заявило тоді про "втручання" в роботу системи. Кремль ніяк не прокоментував інцидент.

За даними експертів комп'ютерної безпеки, напад на Прикарпаттяобленерго може стати першим випадком, коли за допомогою кібератаки вдалося припинити електропостачання.

"Вперше ми маємо доказ і можемо пов'язати шкідливу програму і конкретний збій у роботі системи", - заявив старший дослідник Trend Micro Кайл Вилойт.

Хакери використовували шкідливе ПЗ на платформі BlackEnergy, що дозволило їм отримати доступ до мереж та інсталювати програму KillDisk, здатну видаляти і перезаписувати файли. Точне призначення KillDisk ще не встановлено: безпосереднє вчинення атаки або її маскування.

Нагадаємо, що в СБУ заявили, що відомство попередило спробу російських спецслужб вразити комп'ютерні мережі об'єктів енергетичного комплексу України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: