Ревізори ЮНЕСКО перевіряють Лавру і Софію Київську

До Києва приїхав заступник директора ЮНЕСКО Франческо Бандарин. "Чимало об'єктів, які я бачив у буферній зоні, є насправді дуже поганими", - зізнався він.

До Києва приїхали ревізори ЮНЕСКО. Софія Київська і Києво-Печерська лавра знову на порозі вилучення зі Всесвітньої спадщини.

У списку ЮНЕСКО - чотири українських об'єкти, серед яких Софія Київська, Києво-Печерська лавра, центр Львова та Карпатські ліси. Причому Софія та Лавра йдуть під одним номером. Тож якщо вилучають один об'єкт, викреслять й інший.

Проблеми викликає забудова, яке йде у буферній зоні історичних пам'яток. Будинки доводять до аварійного стану, зносять, а на їхньому місці зводять сучасні – як, наприклад, готель, збудований в охоронній зоні Софії Київської.

Заступника директора ЮНЕСКО Франческо Бандарина, який приїхав з перевіркою до України, вітчизняні чиновники ретельно оберігали від зайвої інформації, не пропускаючи до гостя журналістів. Однак знімальній групі ТСН все ж вдалося з ним поспілкуватися.

"Деякі забудови вочевидь невдалі. Через це, на мою думку, є потреба у програмі так званої "урбаністичної реабілітації". Чимало об'єктів, які я бачив у буферній зоні, є насправді дуже поганими", - зізнався Бандарин.

Будівля, яку зводять у буферній зоні Софії Київської, частково перекриє хрести святої Софії. Це є прямим порушенням і підставою для запису України до Червоної книги ЮНЕСКО. Але директор заповідника демонструє лояльність до забудовника.

"У зоні можна будувати і потрібно будувати", - каже генеральний директор заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська.

Чинний гендиректор Національного Києво-Печерського заповідника Марина Громова також впевнена: "На сьогодні питання, яке дуже гостро обговорюється мас-медіа, про виключення, це питання не стоїть".

Натомість екс-директор заповідника Сергій Кролевець не виключає, що об'єкт можуть вилучити з списку культурної спадщини.

Однак візит Франческо Бандарина був радше дипломатичним. Справжні експерти копатимуть уже з понеділка. Остаточний висновок ЮНЕСКО обіцяє зробити ще до червня наступного року.

Читайте також:

Московський патріархат вимагає вигнати з Лаври музеї

Херсонес увійшов до списку світових пам'яток на межі зникнення

Києво-Печерська Лавра перейшла у держвласність

Софія Київська уникнула "чорного списку" ЮНЕСКО

ВідеоРевізор приїхав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: