Революція у будівництві: Мінрегіон хоче скасувати обов’язкове встановлення радіоточок у квартирах

Дата публікації
Перегляди
1119
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Революція у будівництві: Мінрегіон хоче скасувати обов’язкове встановлення радіоточок у квартирах

Фото: pixabay.com

Для екстреного випадку на весь будинок залишать одну радіоточку.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує вилучити стару норму про необхідність проектувати радіоточки в кожній квартирі.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

"Прибираємо ще одну застарілу норму Державних будівельних норм - проектувати радіоточки в кожній квартирі. Живемо у 21 столітті, а така вимога досі є обов’язковою і прописана в чинних нормах щодо проектування житлових будинків. Звичайно, що зараз, у сучасному світі, це недоцільно та неактуально робити у кожній квартирі", - написав він, зауваживши, що також це дозволить економити на оплаті комунальних послуг.

За словами Парцхаладзе, нині Мінрегіон пропонує скасувати обов’язкове влаштування радіоточок у кожній квартирі, але залишити проектування таких установок по одній на будинок, "щоб у разі екстрених та інших надзвичайних ситуацій черговий або конс’єрж будинку міг оперативно отримати інформацію та сповістити жителів".

Посадовець також пояснив, що під час НС радіоточки є альтернативою мобільному зв’язку, який можуть заглушувати або блокувати. 

Наразі проект ДБН розробляє ПАТ "Київський зональний науково-дослідний і проектний інститут з цивільного будівництва.

Нагадаємо, раніше в Україні дозволили будівництво дитячих майданчиків на дахах будинків. Висота споруди не має перевищувати три поверхи. Таким чином у Мінрегіоні сподіваються розв'язати проблему нестачі місця для дитмайданчиків у щільно забудованих районах.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1119
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація