Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українських призовників силоміць ведуть до військкомату. Як цьому протидіяти

Осінній призов триватиме до кінця року.

В Україні жоден призов до армії не обходиться без того, щоб військкомати разом з поліцією силоміць не відловлювали призовників. Вони влаштовують облави просто посеред вулиці. Такі випадки непоодинокі, хоч історії юнаків і розгортаються по-різному. Когось після скандалу все ж відпустили додому. Втім, студент херсонського військового університету вже в армії.

У якому випадку дії військкомату є правомірними, а коли - ні, що робити, якщо вас силоміць затримали, про це у сюжеті ТСН 19.30.

Сергій розповідає: його син навчається і працює одночасно рятувальником. Хлопець мав відтермінування від служби, але постійно з'являвся у військкоматі. Отримавши чергову повістку, після добового чергування, знову прийшов у зазначене місце.

"Він мені телефонує, каже, що його в грубій формі із застосуванням сили запхали в приватний мікроавтобус. І везуть у призовний пункт", - каже Сергій Кобець, батько призовника.

Не допомогли навіть прохання херсонського ДСНС, де хлопець працював водолазом. Керівники просили залишити працівника, адже без нього на всю область лишився тільки один дайвер. Проте хлопця повезли до навчального центру. Батько хлопця обурюється, що його сина доправили примусово і без речей. А ще з температурою та підозрою на апендицит.

Відео Працівники військкоматів нібито силоміць забирають чоловіків до призовних пунктів

У соцмережах жваво обговорюють відео, де працівники військкоматів примушують призовників брати повістки або із застосуванням сили забирають їх до армії. Такі ролики викликають тисячі обурених коментарів, щоправда, одні гніваються через дії комісарів, інші - через пручання призовників. Як оцінюють дії підлеглих у Міноборони - дивіться у сюжеті.

Працівники військкоматів нібито силоміць забирають чоловіків до призовних пунктів

Наразі батьки студента оскаржують такий призов у військовій прокуратурі та поліції. У військкоматі на камеру ситуацію не коментують. Проте речник командування сухопутних військ ЗСУ телефоном визнає, що повноваження перевищені. Працівники військкомату мають право лише розносити повістки і передавати докази ухиляння в ДБР, а не забирати до армії силою. 

"Взагалі військкомати не мають права так робити. Інколи бувають такі випадки, як ми побачили, ганебні... За ними також будуть ухвалюватися рішення", - заявив Іван Арєфьєв, начальник прессслужби Командування сухопутних військ ЗСУ. 

Але юристи радять не зволікати, і якщо виникли сумніви у діях військових - викликати поліцію та звертатися до суду.

"Це можна зробити як одразу після затримання, так і через певний проміжок часу, коли людину звільнили, а вона все рівно вважає, що її було затримано протиправно", - каже Михайло Ілляшев, адвокат, керуючий партнер юрфірми.

Тим часом, військові нагадують, що чоловіки призовного віку, а це від 20 до 27 років, мають з'являтися до військомату за першим викликом. Навіть якщо мають відтермінування, адже за ухиляння від служби передбачена кримінальна відповідальність.   

Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції