"Реєстрація" більше не важлива: у ЦВК пояснили, як змінити виборчу адресу за спрощеними правилами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Від 1 липня українці, які проживають не за місцем реєстрації, зможуть реалізувати свої виборчі права.

У понеділок, 18 травня, Центральна виборча комісія затвердила новий порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси.

"Цей документ робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання", - йдеться на Facebook-сторінці ЦВК.

Зокрема, від 1 липня українці, які проживають не за місцем реєстрації, зможуть реалізувати свої виборчі права.

"Завдяки цій процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь, наприклад, внутрішньо переміщені особи. Своєю чергою для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають", - пояснив очільник ЦВК Олег Діденко.

Відтепер, аби змінити виборчу адресу, потрібно:

  • подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ у паперовій або електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису. Або ця заява в паперовій формі може бути подана через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, не пізніше, ніж на п’ятий день від початку виборчого процесу, виборів або референдуму, а також не частіше, як один раз на 180 днів;
  • до заяви повинна додаватися копія документу, що підтверджує фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою.

"Далі заява розглядається органом ведення Реєстру не пізніше п'ятнадцяти днів від дня її отримання. У разі виявлення недоліків виборцям надаватиметься можливість для їх усунення, що не вважатиметься подачею нової заяви та не позбавлятиме виборців відповідного права в зв'язку із можливим пропуском строків", - йдеться у повідомленні.

Зразок відповідної заяви можна буде знайти у приміщенні органу ведення ДРВ.

Ми пройшли цей шлях разом! Сьогодні на черговому засіданні Центральна виборча комісія затвердила Порядок...

Опубліковано Центральна виборча комісія - Central Election Commission of Ukraine Понеділок, 18 травня 2020 р.

Як повідомлялося, в Україні розпочнеться дослідна експлуатація електронного сервісу для реалізації порядку тимчасової зміни місця голосування. Використовувати цей онлайн-сервіс можна буде на президентських та парламентських виборах. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції