Реєстрацію "нелегальних" мобілок відклали на невизначений термін

Оператори мобільного зв’язку виявились неготовими до впровадження моніторингу IMEI-кодів. Проект відклали мінімум на півроку.

СМС
Реєстрацію "нелегальних" мобілок відклали на невизначений термін
Нацкомісія з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) і мобільні оператори домовилися про перенесення термінів впровадження системи перевірки IMEI-кодів.

За словами члена НКРЗ Володимира Олійника, "Астеліт" та "Українські радіосистеми" (УРС; ТМ Beeline) будуть готові до реалізації проекту до кінця цього року, а МТС і "Київстар" – "не раніше початку, а то і середини наступного".

Оператори зв’язку говорять, що їм нескладно подати вчасно базу абонентських кодів. Але заявлені терміни останнього етапу (впровадження системи моніторингу IMEI-кодів) нездійснимі. Начальник департаменту корпоративних зв’язків компанії "Київстар" Жанна Ревнова каже, що мінімально можливий термін реалізації проекту - початок лютого 2010 року. На цю ж дату орієнтуються в "Астеліті".

"Чим масштабніша мережа, тим більше складних у технічному плані рішень вона вимагає", - говорить керівник проекту по впровадженню бази даних IMEI-кодів "МТС-Україна" Віктор Іванов. У компанії вважають, що запровадити систему моніторингу їм навряд чи вдасться навіть у лютому. "А оскільки мова йде про створення єдиної бази даних, запуск проекту можливий тільки одночасно всіма мережами мобільного зв’язку", - додають в УРС.

Нагадаємо, спочатку передбачалося, що впровадження нового порядку ввезення і реалізації мобільних телефонів, спрямованого на боротьбу з "сірим" імпортом, буде розбито на кілька етапів.

Перший з них стосувався імпортерів - їх зобов’язали протягом 10 днів після ввезення партії мобільних телефонів надавати Держцентру радіочастот (УДЦР) інформацію про всі IMEI-коди (унікальний ідентифікаційний номер телефону, який привласнюється на заводі і при кожному включенні передається в мережу мобільного оператора). А рітейлери повинні були до 30 травня зареєструвати в УДЦР коди телефонів, ввезених до ухвалення нових правил. Оператори повинні були підключитися до реалізації плану восени. До 30 вересня їх зобов’язали надати УДЦР інформацію про IMEI-номери телефонів, що обслуговуються їх мережами, - вони будуть включені в реєстр і вважатимуться легальними.

Член НКРЗ Володимир Звєрєв говорив, що з цієї миті оператори мобільного зв’язку перевірятимуть IMEI-коди телефонів і відключатимуть незареєстровані телефони від своєї мережі.

Читайте також:

Власників мобільних телефонів масово шантажують шахраї

Мобільним операторам заборонили пропонувати "нульові" тарифи

Мобільні оператори підвищують ціни на роумінг

Мобільних операторів обмежили у цінах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: