Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рейтинг друзів України: США майже вдвічі симпатичніші за Росію

Очолили перелік прихильності українців Білорусь, Канада і Євросоюз.

Сполучені Штати Америки мають в Україні майже вдвічі більше прихильників, ніж Російська Федерація. Це випливає із дослідження суспільно-політичних настроїв населення, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" у липні 2018 року.

Зараз до США позитивно ставляться 58% опитаних громадян, тоді як для Росії аналогічний показник становить 35% респондентів. Перші рядки цього рейтингу займають Білорусь (74%), Канада (68%) та ЄС (68%). Найбільш підтримуваною міжнародною організацією в Україні виявилася ООН – 58%. ОБСЄ отримало 50% симпатій, НАТО – 49%, СНД – 44%, МВФ – 39%. До західних країн та інституцій краще ставляться на Заході та у Центрі, а до Білорусі, СНД та Росії – на Півдні та Сході країни.

ВідеоСоціологічна група "Рейтинг" дослідила, кого обрали б українці на президентських виборах

Фахівці вивчили настрої наших співвітчизників, опитавши шість тисяч людей в усіх регіонах країни. Наразі лідером президентського рейтингу залишається Юлія Тимошенко, а чинний глава держави Петро Порошенко випав із першої п'ятірки.

Соціологічна група "Рейтинг" дослідила, кого обрали б українці на президентських виборах

Антирейтинг українців очолює Росія – до неї негативно ставляться 52% опитаних. До прикладу, ворогом США вважають лише 27% громадян. Серед міжнародних організацій найбільше сумнівів в опитаних щодо МВФ (35%) і СНД (31%). НАТО не довіряють 30% учасників опитування, рейтинг недовіри ОБСЄ складає 26%, в ООН цей показник лише 20%. Чверть опитаних не змогли висловити жодного ставлення до зазначених міжнародних інституцій.

Загалом кількість прихильників прозахідної інтеграції переважає над кількістю противників цього вектору: за вступ до ЄС – 50%, проти – 28%; за євроатлантичну інтеграцію – 42%, проти – 35%. За умови вибору між напрямками інтеграції в економічні союзи 42% опитаних підтримують вступ до Європейського Союзу, 36% – за рівновіддаленість від Росії та ЄС, 11% підтримують вступ до Митного Союзу, ще стільки ж – не визначилися.

Дослідження проведене з 22 червня по 5 липня 2018 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 3200 респондентів. Метод: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,7%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції