Рейтинг Януковича за рік упав удвічі

Народ чекає від Януковича результатів непопулярних реформ і не вірить, що вони з'являться до виборів. Рейтиг президента продовжує падати.

Віктор Янукович за рік свого правління розгубив половину своїх прихильників. Його популярність в народі знижується, проте рівень довіри як і раніше досить високий, і він все ще найбільш рейтинговий політик країни.

Експерти кажуть: падіння відсотків підтримки - це очікуваний результат, враховуючи, що влада взялася за непопулярні реформи. Звичайно, зараз це не так істотно - до парламентських виборів ще півтора року, однак владі є над чим замислитися, вважає соціолог R & B Group Євген Копатько. Втім, це ж стосується і опозиції - рейтинг БЮТ і Тимошенко не зростає, незважаючи ні на що, пише "Сегодня".

"Перед виборами і відразу після них виборці повні оптимізму, вони покладають на свого лідера великі надії і радіють зміни влади. Коли їхні очікування не виправдовуються, довіра до лідера падає", - пояснює заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

Показово, що найбільше підтримка у Януковича впала в тих регіонах, які були його оплотом на виборах - південному та східному. "За ідеологічним моментами підтримка залишилася такою ж: виборці Януковича, наприклад, задоволені тим, як будуються відносини з Росією. А от за соціально-економічними параметрами Януковичем дуже незадоволені. Позначається зростання цін, особливо на "комуналку", повільне підвищення доходів населення", - зазначає президент КМІС Валерій Хмелько.

Незважаючи на всі ці втрати, майже 50% населення повністю або частково довіряє президентові. Ймовірно, якісь надії люди ще плекають. Це не обвал, як був у Ющенка. Але якщо влада не пред'явить хоч якийсь результат своїх реформ, можуть випаруватися і ці прихильники. Втім, експерти прогнозують, що далі рейтинг якщо і буде падати, то незначно. "Думаю, він завмре на позначці в 15%, це стабільне ядро його виборців", - вважає політолог Вадим Карасьов.

Влада, нагадаємо, розраховує, що якраз до початку 2012 року реформи і зростання економіки дадуть ефект - бюджет дозволить збільшувати соцвиплати та підвищувати рівень життя населення. Втім, вже зараз, схоже, уряд має намір "відпустити пояс" народу. Так, вже оголошено, що підвищать пенсії і, можливо, більш поступово підвищуватимуть тарифи на комунальні послуги.

Рейтинг Юлії Тимошенко практично завмер, і це говорить про те, що у неї немає припливу прихильників - за неї готові голосувати тільки ті, хто голосує за неї завжди. Зневірені в Януковичі до неї не йдуть. Ці люди взагалі йдуть, поповнюючи ряди тих, хто проти всіх або не піде на вибори, вважають експерти.

Поставити оцінку діяльності Януковича на посаді президента можна тут.

Читайте також:

Діти прочитали Януковичу вірш про те, як люблять його

Янукович пояснив, чому в Україні найвищі ціни

Кучма закликав Януковича не зупинятися

Кравчук похвалив Януковича: він перший президент, який наважився на реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: