Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Резніченко: Ініційована Президентом реформа сільської медицини розпочалась на Дніпропетровщині

В Дніпропетровській області виконується програма відновлення сільської медицини.

Голова обласної державноїадміністрації Валентин Резніченко заявив, що якістьлікування на селі нічим не поступатиметься міській, повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.

"Президент Петро Порошенко анонсував програму реформування сільської медицини. Вважаю це вкрайважливою ініціативою, адже стан медичних закладів на селі дійсно жахливий. Переважна більшість сільських і селищних закладів охорони здоров’я перебуває в напіваварійному стані, їхнім ремонтом і оновленням ніхтоне опікувався десятками років", - заявив Валентин Резніченко.

За словами голови ОДА, лише цього року на Дніпропетровщині будуть капітально відремонтовані 20 лікарень і амбулаторій. Значна частина з них знаходиться у сільський місцевості. Реконструкцію одного з таких об’єктів– Миколаївської амбулаторії сімейної медицини в Новомосковському районі Валентин Резніченкопроінспектував особисто.

"Миколаївська амбулаторія – типовий приклад справжньогоставлення попередніх керманичів до людей. Будівлі понад60 років, і жодного разу в ній не робився ремонт. Лікарняобслуговує 4,5 тисяч місцевих жителів, а тут не буложодних умов для нормального лікування. Тепер будуть. Люди на селі нарешті матимуть якісну медицину, і не лишев Новомосковському районі, а по всій Дніпропетровськійобласті", - запевнив Валентин Резніченко.

Голова ОДА підкреслив, що ремонти сільських лікареньвиконуються капітально, а не частково. Зокрема, в ходіремонту Миколаївської амбулаторії повністю оновлять дахбудівлі, замінять комунікації, підлогу, вікна. Будутьвідремонтовані фасад і кабінети.

"Я впевнений, що заявлена Президентом реформа сільськоїмедицини має бути впроваджена якомога швидше. І ми у Дніпропетровській області вже фактично її розпочали", - зазначив Валентин Резніченко.

Раніше у вересні Президент України Петро Порошенко наголосив необхідність реформувати систему сільськоїмедицини. Він нагадав, що третина населення країнипроживає у сільській місцевості, в той же час стан сільськоїмедицини є жахливим: лише 17% ФАПів мають транспорт і достатній персонал, у медзакладах не вистачає ліків і обладнання. "Рівень медичних послуг є таким, що не задовольняє ні мене як Президента, ні владу", - заявив Петро Порошенко.

Фінансувати реформу сільської медицини планують за рахунок "грошей Януковича" - коштів, що були повернутідержаві після розслідування злочинів екс-президента. Всього Генеральна прокуратура шляхом спецконфіскаціїповернула в бюджет 40 млрд гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції