Резонансна тютюнова справа: компанія "Прилуки" намагається оскаржити накладений на неї штраф у 448 млн грн

Резонансна тютюнова справа: компанія "Прилуки" намагається оскаржити накладений на неї штраф у 448 млн грн

Фото: pixabay.com

Журналістам дозволили бути присутніми на засіданні.

Північний апеляційний господарський суд Києва, який розглядає справу тютюнової фабрики "Прилуки" проти АМКУ, не зміг ухвалити рішення і переніс засідання на наступний вівторок, 27 жовтня. Компанія  оскаржують рішення регулятора щодо накладено штрафу у справі "Тедісу".

Про це йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

Антимонопольний комітет просив закрити засідання. Судді цього не зробили і сторони виступали при журналістах та вільних слухачах. Дискусія у справі була тривалою, але зрештою розгляд справи перенесли. 

Як відомо, торік Антимонопольний комітет України оштрафував тютюнових виробників на шість мільярдів гривень за змову на ринку. Згідно з ситуацією, яка була штучно створена на ринку, основний обсяг продажу сигарет реалізовувався через єдиного на ринку дистриб'ютора ТОВ "Тедіс" .

Під обмеження потрапила і фабрика "Прилуки", яка має сплатити штраф розміром чотириста сорок вісім мільйонів гривень. Утім, компанія в суді намагається довести незаконність штрафу і уникнути його.

При цьому в АМКУ наполягають на тому, що вони довели домовленість між виробниками і компанією "ТЕДІС Україна" як єдиного для всіх виробників дистриб’ютора на ринку первинного продажу і підтриманні штучних бар’єрів вступу на цей ринок інших суб’єктів через завищені із потенційними дистриб'юторами.

Крім того, виробники домовились із "Тедіс Україна" від конкуренції між собою за дистриб’ютора і самі ж зробили себе залежними від одного гравця, який по суті став монополістом. Водночас виробники висувають дистриб’юторам умови, які майже не відрізняються один з одним. Таким чином, на ринку була утворена монополія "Тедіс Україна" на ринку дистриб’юції сигарет і встановлення штучних бар’єрів щодо доступу інших суб'єктів господарювання на ринок первинного продажу виробниками сигарет шляхом висування критеріїв, яким ніхто не відповідав на ринку, як і саме компанії "Тедіс Україна". 

Тютюнова справа: "Прилуки" намагаються уникнути штрафу за змову на ринку

Тютюнова справа: "Прилуки" намагаються уникнути штрафу за змову на ринку

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація