Результати аудиту діяльності уряду Тимошенко досі не надійшли до ГПУ

Матеріалів про "серйозні зловживання Кабінету міністрів Юлії Тимошенко", які знайшли міжнародні аудитори, в ГПУ не бачили.

Матеріали про результати міжнародного аудиту, організатори якого заявили про серйозні зловживання Кабінету міністрів Юлії Тимошенко, досі не надійшли до Генеральної прокуратури. Про це повідомили у відділі захисту фінансово-економічних інтересів держави Генеральної прокуратури.

З того часу пройшов майже місяць, однак подальша доля ці матеріалів поки не відома.

За словами голови підкомітету Верховної Ради з питань взаємодії з органами правосуддя та координації діяльності держорганів, що беруть участь у боротьбі з оргзлочинністю Івана Мирного, відсутність матеріалів аудиту в Генеральній прокуратурі може означати, що до правоохоронного органу їх досі не направив Кабінет Міністрів, який виступав замовником ревізії.

Він пояснив, що згідно з процедурою, Генеральна прокуратура зможе прийняти рішення порушувати чи не порушувати кримінальні справи за виявленими фактами зловживань, тільки після того як отримає матеріали аудиту.

Як зазначено у звіті компаній-аудиторів Akin Gump Strauss Hauer&Feld Маrk, Kroll, Inc. і Trout Cacheris, PLLC, їхня робота в Україні тривала з 18 травня по 15 вересня 2010 року. Угоду з Trout Cacheris, PLLC (Вашингтон, США) про оцінку фінансово-економічної діяльності органів влади за період із 2008 року по перший квартал 2010 року Кабмін Миколи Азарова уклав 13 травня 2010 року.

У держбюджеті на 2010 рік окремої графи про витрати на оплату послуг іноземних аудиторів немає. В уряді цю інформацію називають конфіденційною. Є лише графа щодо проведення комплексного аудиту стану національної економіки, яка передбачає витрати на суму 26,1 мільйона гривень.

Послуги іноземних аудиторів могли коштувати українському бюджету більше 10 мільйонів доларів. Від 1000 до 1500 доларів на годину заробляли іноземні юристи, які проводили аудит фінансово-економічної діяльності уряду Юлії Тимошенко. Такі розцінки на послуги іменитих американських юристів назвали опитані українські експерти.

14 жовтня міжнародні аудитори заявили, що виявили факти нецільового використання коштів державного бюджету і шахрайства за участю представників уряду Юлії Тимошенко.

При цьому партнер Trout Cacheris Плато Качеріс прямо звинуватив членів Кабміну у крадіжці з державного бюджету.

Transparency International вже заявила, що подібні "аудити" дискредитують боротьбу з корупцією у країні і є "полюванням на відьом".

Читайте також:

Генпрокуратура ще не знає, чи заводити справу на Тимошенко

Американські аудитори знайшли шахрайство в уряді Тимошенко

Україна подала другий позов в рамках розслідування діяльності уряду Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: