Результати виборів мають оприлюднити до 5 листопада

Територіальні комісії протягом п'яти днів мають встановити результати, підбити підсумки. 5 листопада мають бути встановлені результати виборів.

Територіальні виборчі комісії мають підбити підсумки голосування на місцевих виборах не пізніше, ніж 5 листопада, повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

"Територіальні комісії протягом п'яти днів мають встановити результати, підбити підсумки. Тобто кінець дня п'ятниці, 5 листопада - це час, коли мають бути встановлені результати виборів", - сказав Магера.

Він також зазначив, що, відповідно до закону про місцеві вибори, для дільничних виборчих комісій кінцевий термін підбиття результатів голосування не встановлено.

"Вони мають одразу ж порахувати бюлетені, і після того, як виконають усі необхідні заходи - розглянуть скарги, здійснять підрахунок бюлетенів, складуть протоколи у необхідній кількості - лише після цього вони везуть всі документи до територіальної виборчої комісії", - повідомив Магера.

За його словами, територіальні виборчі комісії мають передати інформацію про результати голосування до ЦВК. "Ми акумулюватимемо цю інформацію, розміщуватимемо її на своєму сайті", - зазначив він.

ЦВК згідно зі своєю постановою встановив порядок і терміни передання такої інформації. Так, ця інформація має бути передана і в електронному, і в друкованому вигляді.

У ЦВК вихідні дні 30 та 31 жовтня будуть оголошені робочими. "Субота - це можливі скарги, які надходять до дня голосування, субота і неділя - це можуть бути дні, коли необхідно буде ухвалювати рішення щодо складу виборчих комісій, якщо для цього будуть підстави, визначені законом. Переважно це два такі моменти - це скарги і зміни в складі комісій, безпосередньо підрахунком голосів виборців ми не займатимемося, попередньо встановлювати результати ми також не будемо", - сказав заступник голови ЦВК.

"Нам закон в окремих випадках надає повноваження виконувати функції територіальної комісії, але це лише у випадку бездіяльності такої комісії", - додав він.

За його словами, прес-центр ЦВК у день і ніч виборів, швидше за все, не працюватиме, оскільки в цьому немає необхідності. Так, на цих виборах до ЦВК не надходитиме оперативна інформація про перебіг голосування, як це буває на парламентських і президентських виборах.

"У нас немає єдиної цілісної картини, як це було на загальнонаціональних виборах. У нас є близько 23 тисяч незалежних один від одного виборів, тому я просто не бачу можливості, в якій формі це може бути представлено", - зазначив Магера.

Нагадаємо, вибори до місцевих органів влади відбудуться 31 жовтня.

Читайте також:

Кандидат у мери Донецька два місяці проведе за ґратами

Тимошенко знайшла фальшиві бюлетені ще в одній області

Луценко: ці вибори опозиція програє

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: