РФ відмовилась від переговорів про транзит газу й після інавгурації Зеленського – "Нафтогаз"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У "Нафтогазі" говорять про свідоме затягування процесу.

Російська сторона відмовилася від проведення тристоронніх переговорів щодо нового контракту про транзит газу до ЄС через українську газотранспортну систему у травні, тобто вже після інавгурації Володимира Зеленського. На червень переговори також не були узгоджені.

Про це повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко у Facebook.

Зазначимо, проведення цих переговорів раніше очікували одразу після інавгурації, у травні-червні 2019 року. За словами Вітренка, "стає очевидним, що вони (представники РФ – ред.) свідомо затягують цей процес". "І тут спекуляції щодо впливу виборів президента чи парламенту є лише виправданнями", – зазначи він.

Вітренко припустив, що РФ може чекати на рішення щодо дозволу на будівництво обхідного газопроводу "Північний потік-2" у Данії. Так, від рішення уряду Данії залежить, чи запустить "Газпром" цей газопровід вчасно – від 1 січня 2020 року. Як пояснює комерційний директор "Нафтогазу", запуск обхідного газопроводу дозволить Росії відмовитися від послуг української ГТС.

Також Вітренко не виключає, що Росія може у будь-якому разі обмежити постачання газу до ЄС після 1 січня 2020 року, що призведе до зростання цін на газ у ЄС та Україні.

"РФ може свідомо піти на сценарій, коли вони просто обмежать поставки газу у Європу до контрактних мінімумів, це призведе до підвищення цін у Європі (і для України), і потім з позиції сили РФ буде тиснути на Європу, щоб перешкоди для "Північного потоку-2" були усунені", – розповів Вітренко.

Він наголосив, що Україні необхідно провести анбандлінг – розділення – "Нафтогазу" так, щоб не втратити можливості подати проти Газпрому ще один позов до Стокгольмського арбітражу та виграти там 11-14 мільярдів доларів.

Розумію, що зараз вся увага буде прикута к першим указам Президента та виборам до Верховної Ради. Але і питання нового...

Опубліковано Yuriy Vitrenko Понеділок, 20 травня 2019 р.

Раніше виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розкритикував ухвалену у липні 2016 року модель анбандлінга компанії, на якій наполягає прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. За його словами, наслідком обрання цієї моделі стане програш Росії в Стокгольмському арбітражі.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу", "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії до ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

ВідеоУкраїні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Перемови проходили у Брюсселі під наглядом Європейської комісії. Україна наполягає на новому контракті за європейськими правилами. Росія хоче продовження попереднього. Чинний контракт спливає 31 грудня. 

Україні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Залиште свій коментар

Вибір редакції