РФ закликала Європу розібратися з російською мовою в Україні

МЗС Росії звернулося до комісара ОБСЄ Воллебека з розповіддю про дерусифікацію та розкол в українському суспільстві.

Москва розраховує, що верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин Кнут Воллебек дасть "адекватну оцінку" ситуації з російською мовою, що склалася в Україні.

Про це заявив офіційний представник Міністерства закордонних справ РФ Андрій Нестеренко.

"Проведена в Україні лінія на дерусифікацію, форсований переведення освітнього й інформаційного простору, судово-адміністративної сфери країни цілком на українську мову підсилює розмежування українського суспільства", - впевнений він.

"У цьому зв'язку ми розраховуємо на адекватні оцінки цієї ситуації з боку офісу верховного комісара", - наголосив Нестеренко.

Росія, додав він, "виходить з того, що благодушність у цих питаннях сприймається українською владою, як заохочення своїх дискримінаційних дій щодо російської мови і російськомовного населення в цій країні".

МЗС Росії вважає, що в цьому зв'язку на особливу увагу міжнародного співтовариства заслуговує вибіркова, на його думку, інтерпретація Києвом міжнародних норм в області захисту прав національних меншин.

Нагадаємо, верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут Воллебек ще у квітні почав вивчати ситуацію з дотриманням Україною прав, зокрема освітніх, росіян, які мешкають у країні. Експерти ОБСЄ вивчали ситуацію з мовою та іншими сферам життя національних меншин у Криму, на Сході та Заході України.

Днями Москва в черговий раз звинуватила президента Віктора Ющенка в русофобії. Уряд Москви обурився заявами глави держави про "недружній" характер роботи деяких російських організацій, що діють у Криму.

З огляду на це, прес-служба мера російської столиці Юрія Лужкова звинуватила Ющенка у "крайньому націоналізмі", "абсурдних звинуваченнях" і намірі повністю викорінити все, що пов'язане з російською мовою та культурою.

Читайте також:

Лужков звинуватив Ющенка в русофобії та проблемах у Криму

Росія відмовилась повертати Україні орендовані маяки

Крим пропонує поширити "Великое русское слово" на всю Україну

В Криму вирішили створити "Російськомовну Україну"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: